W dniach 4-5 września 2021 r. w ramach uroczystych obchodów Ogólnopolskich Dożynek Jasnogórskich w Częstochowie odbyła się XXX Krajowa Wystawa Rolnicza.

W sobotę rano 4 września otwarcia Wystawy dokonał Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorz Puda. Odczytał list premiera Mateusza Morawieckiego, w którym przewodniczący Rady Ministrów podziękował rolnikom za współtworzenie dostatku i pomyślności naszej ojczyzny.
Centrum Doradztwa Rolniczego, oddział w Krakowie, przygotowało stoisko wystawiennicze zlokalizowane w sektorze Nauka, na który zaprezentowano wydawnictwa i opracowania dotyczące bieżącej działalności CDR, a pracownicy merytoryczni udzielali porad z zakresu aktualnych działań PROW czy najnowszych technologii produkcji rolnej.
Na stoisku przedstawiono również materiały informacyjne i promocyjne dotyczące projektu AGROBANK finansowanego przez Narodowe Centrum Badania i Rozwoju w ramach programu Gospostrateg I, realizowanego przez konsorcjum, którego liderem jest CDR w Brwinowie.
Stoisko CDR wizytowali przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w tym Podsekretarz Stanu, Pan Ryszard Kamiński, przedstawiciele Dyrekcji Departament Strategii i Rozwoju Ministerstwa oraz inni przedstawiciele sektora doradztwa rolniczego.
Redakcja Rolnicza TVP przygotowała materiał filmowy o stoisku, natomiast dyr. CDR Ireneusz Drozdowski udzielił wywiadu, który będzie zaprezentowany na antenie ogólnopolskiej „Jedynki” w programie Agrobiznes.
Stoisko CDR odwiedziło wielu zwiedzających, którzy byli zainteresowani prezentowanymi materiałami.
Niedziela dożynkowa to już tradycyjnie msza św. w intencji ludzi wsi. Obchody święta plonów uświetnił swoją obecnością Prezydent RP Andrzej Duda. Delegacje z całej Polski zaprezentowały dożynkowe wieńce. Rolnicy z całego kraju licznie zjechali pod Jasną Górę, podkreślając tym samym jak wielką wartością jest polska wieś.