W dniach 3-4 września 2021 r. w ramach uroczystych obchodów Ogólnopolskich Dożynek Jasnogórskich w Częstochowie odbyła się XXXI Krajowa Wystawa Rolnicza.

 Centrum Doradztwa Rolniczego, oddział w Krakowie, przygotowało stoisko wystawiennicze zlokalizowane w sektorze Nauka, na który zaprezentowano wydawnictwa i opracowania dotyczące bieżącej działalności CDR, a pracownicy merytoryczni udzielali porad z zakresu aktualnych działań PROW czy najnowszych technologii produkcji rolnej.

 Na stoisku przedstawiono również materiały informacyjne i promocyjne dotyczące projektu AGROBANK finansowanego przez Narodowe Centrum Badania i Rozwoju w ramach programu Gospostrateg I, realizowanego przez konsorcjum, którego liderem jest CDR w Brwinowie.

Stoisko CDR wizytowali przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w tym  Wicepremier, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk, przedstawiciele Dyrekcji Departament Strategii i Rozwoju Ministerstwa oraz inni przedstawiciele sektora doradztwa rolniczego.

Stoisko CDR odwiedziło wielu zwiedzających, którzy byli zainteresowani prezentowanymi materiałami.

 

Niedziela dożynkowa to już tradycyjnie msza św. w intencji ludzi wsi. Obchody święta plonów uświetnił swoją obecnością Prezydent RP Andrzej Duda. Delegacje z całej Polski zaprezentowały dożynkowe wieńce. Rolnicy z całego kraju licznie zjechali pod Jasną Górę, podkreślając tym samym jak wielką wartością jest polska wieś.