Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie, Małopolskie Stowarzyszenie Doradztwa Rolniczego w Krakowie oraz Polski Związek Hodowców Koni ogłaszają rekrutację na kursy i szkolenia rozpoczynające się w semestrze zimowym (2014).

Celem kursów i szkoleń jest wprowadzenie na rynek hodowli koni, psów oraz zwierząt nie udomowionych w Polsce innowacyjnych metod ich użytkowania.

Programy kursów obejmują zagadnienia nowatorskie w zakresie wiedzy o zachowaniu zwierząt w kontakcie z człowiekiem celem poszerzenia zakresu usług o charakterze sportowym, turystycznym, a szczególnie w podnoszeniu sprawności fizycznej i psychicznej człowieka określanej jako animaloterapia o szerokim spektrum zagadnień behawioralnych medycznych i fizjoterapeutycznych.

1. Zoopsychologia stosowana w:

1.1. Treningu i użytkowaniu koni w sporcie, rekreacji i rehabilitacji człowieka

1.2. Szkoleniu i użytkowania psów różnych ras oraz wybranych gatunków ptaków

1.3. Zachowaniach zwierząt wolnożyjących na wolności oraz w warunkach hodowli fermowej;

2. Bezpieczeństwo i higiena żywności;

3. Dietetyka funkcjonalna.

 • Rekrutacja kandydatów na poszczególne kursy następuje po otrzymaniu zgłoszenia – grupa 15 osób turnus

WARUNKIEM ROZPOCZĘCIA KAŻDEGO KURSU JEST ZGŁOSZENIE SIĘ 15 OSÓB OFERUJEMY INNOWACYJNE POD WZGLĘDEM TEORETYCZNYM ORAZ PRAKTYCZNYM KURSY I SZKOLENIA Z ZAKRESU:

TERMIN ZGŁOSZEŃ DO 15.02.2014 r. Karty zgłoszenia - pobierz TUTAJ - należy nadsyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z podaniem danych osobowych, adresów kontaktowych i deklaracją uczestnictwa w wybranym kursie


ZAŁOŻENIA KURSÓW ZAWODOWYCH Z ZAKRESU ZOOPSYCHOLOGII STOSOWANEJ:

 • Programy dostosowane są zarówno dla osób zainteresowanych zawodowo – zootechnicy, rolnicy, hodowcy, jak też hobbystyczne (zajęcia na każdym kursie organizowane będą w odpowiednio dobranych grupach)
 • Wymiar godzinowy kursu: łącznie 90 godz. (wykłady - 30 godz., ćwiczenia i zajęcia warsztatowe - 60 godz.).
 • Organizacja kursów: 6 zjazdów x 2 dni (sobota, niedziela = 12 dni (w tym 1 dzień egzamin teoretyczny i praktyczny)

  Formy i okresy zajęć:
 • teoretyczne: kwiecień – czerwiec 2014
 • praktyczne, warsztatowe ze zwierzętami: wrzesień – listopad 2014

Uwaga: Szczegółowe programy kursów mają charakter autorski i zostaną przesłane kandydatom po wstępnym zgłoszeniu uczestnictwa w wybranych kursach

INFORMACJE LOGISTYCZNE

 • Zajęcia teoretyczne prowadzone będą w Centrum Doradztwa Rolniczego (CDR) w Krakowie, ul. Meiselsa 1;
 • Zakwaterowanie, wyżywienie wg życzenia również w CDR na koszt uczestników (szczegóły po zgłoszeniu uczestnictwa i przesłaniu ankiet);
 • Zajęcia praktyczne z poszczególnych kursów będą organizowane w wybranych obiektach ze zwierzętami w pobliżu Krakowa. Dojazdy zorganizowane będą przez prowadzących kursy;
 • Warunkiem ukończenia kursu i otrzymania świadectwa w języku polskim i angielskim z wyszczególnieniem zakresu tematycznego jest czynne uczestnictwo w zjazdach oraz zaliczenie egzaminu teoretycznego i praktycznego;
 • Całkowity koszt każdego kursu (część teoretyczna i praktyczna) wynosi 1500 zł/semestr. Łącznie za 2 semestry 3000 zł (50% koszty pośrednie, sala, sprzęt, obsługa zwierząt, produkty żywnościowe, 50% koszty osobowe);
 • Opłata rejestracyjna oraz koszt dyplomu i materiałów pomocniczych wynosi łącznie 300 zł. Opłaty te należy uiścić na konto organizatora wskazane w przesłanej ankiecie po zakwalifikowaniu uczestnika na wybrany kurs.

Szczegółowych informacji merytorycznych o wszystkich kursach i szkoleniach udzielają drogą e-mailową: prof. dr hab. Kazimierz Kosiniak-Kamysz (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) oraz dr Anna Bittmar (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

           Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie
        ul. Meiselsa 1, 31-063 Kraków, tel. 12/424 05 00, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
                                         


       Małopolskie Stowarzyszenie Doradztwa Rolniczego w Krakowie
     ul. Czysta 21, pokój 124, 31-121 Kraków, tel. 12 662 43 31, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

           
             Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie
             ul. Konrada Wallenroda 59/104, 30-867 Kraków, tel. 12 657 02 15, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.