W daniach od 25 stycznia do 9 lutego 2014 r. odbędzie się pierwszy "Karnawał smaków – Kraków, Małopolska". Organizatorem projektu jest Krakowska Izba Turystyki.
Celem projektu jest kreowanie, rozwój i komercjalizacja produktu markowego turystyki kulinarnej w okresie posezonu, aktywizacja i stworzenie platformy współpracy dla partnerów zainteresowanych  turystyką kulinarną w Małopolsce oraz propagowanie tradycji kulinarnych Małopolski, promocja produktów lokalnych, zdrowej żywności, wspieranie lokalnych inicjatyw ekologicznych i rolniczych.

 

Wszystkie lokale gastronomiczne, hotele, organizatorzy turystyki, atrakcje turystyczne i inne podmioty zainteresowane tematyką kulinarną Małopolski, Krakowa oraz produktu regionalnego, znajdujące się na terenie województwa małopolskiego, mogły zgłosić swoje uczestnictwo w wydarzeniu do 31 sierpnia br.

W dniach trwania karnawału zgłoszone podmioty oferują różne wydarzenia o charakterze pokazu, warsztatu kulinarnego, spotkania, prezentacji, wystawy, konkursu, itp., nawiązujące do dziedzictwa kulinarnego Małopolski.

Wpisując się w cele karnawału, Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Krakowie proponuje seminarium otwarte pn. "Małopolskie produkty lokalne, regionalne i tradycyjne – żywność o szczególnej jakości". Produkty kontrolowane i certyfikowane, spełniające dodatkowe standardy jakościowe i zdrowotne, wyróżnione specjalnymi oznaczeniami, zakorzenione w tradycji, oparte na naturalnych surowcach lokalnych, autentyczne i oryginalne – o tym wszystkim opowiemy podczas seminarium.

Wydarzenie odbędzie się w siedzibie CDR O/Kraków przy ulicy Meiselsa 1 w każdy piątek Karnawału (tj. 31.01.2014 r. i 07.02.2014 r.) o godz. 12.00. Czas trwania seminarium ok. 2 godz.

Czekamy na zgłoszenia wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w seminarium!

Osoba do kontaktu: Klaudia Kieljan, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel: 12 424 05 13

Informacje o Karnawale oraz kalendarium wydarzeń na stronie www.karnawalsmakow.pl