Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie oddział w Krakowie zaprasza na dwudniowe szkolenie pod nazwą: "Promocja zdrowego stylu życia mieszkańców obszarów wiejskich oraz profilaktyka zdrowotna w środowisku wiejskim", które odbędzie się w dniach: 16-17 czerwca 2014 roku w siedzibie CDR oddział w Krakowie przy ul. Meiselsa 1.

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników zajęć z czynnikami warunkującymi zdrowie oraz wskazywanie na instrumenty służące zachowaniu i poprawie stanu zdrowia,  nabycie wiedzy z zakresu profilaktyki, rozpoznawania typowych objawów i leczenia najczęściej występujących chorób będących powodami zgonów. Celem warsztatów jest nabycie praktycznych umiejętności budowania właściwych relacji w pracy, środowisku, rodzinie; radzenia sobie ze stresem oraz przeciwdziałania agresji i przemocy.

Perspektywicznym celem szkolenia jest wywołanie procesów inicjujących dostrzeganie wkładu doradców oraz wiejskiego gospodarstwa domowego w kreowanie właściwych postaw służących promocji zdrowego stylu życia. Wśród proponowanych zagadnień znajdzie się również temat przepisów unijnych dotyczących norm benzopirenu w tradycyjnie wędzonych produktach i sposobów na ich spełnienie przy niewielkiej modyfikacji dotychczasowych technologii.

Zajęcia będą prowadzone przez najwyższej klasy specjalistów (między innymi: odpowiedzialnych za przeprowadzanie badań nad zawartością benzopirenu, lekarzami praktykami różnych specjalizacji, przedstawiciela KRUS odpowiedzialnego za przyjmowanie wniosków o wypłatę świadczeń itp.), z wykorzystaniem formy warsztatów, by przekazywana wiedza mogła znaleźć praktyczne zastosowanie.

Szkolenie skierowane jest do doradców zajmujących się zagadnieniami wiejskiego gospodarstwa domowego.

Koszt uczestnictwa w dwudniowym szkoleniu dla pracowników Ośrodków Doradztwa Rolniczego wynosi 199,00 zł brutto dla jednej osoby. Opłata dotyczy jedynie części socjalnej szkolenia (zakwaterowanie - 1 nocleg, wyżywienie, serwis kawowy). Istnieje możliwość zarezerwowania dodatkowego noclegu w dn. 15/16 czerwca. Część merytoryczna jest bezpłatna.

Należność za usługi socjalne związane z uczestnictwem w szkoleniu należy przekazać na nasze konto PL 53 1130 1150 0012 1244 9920 0004 zgodnie z otrzymanym rachunkiem po zakończeniu szkolenia.

Kartę zgłoszenia oraz informację o uczestniku prosimy przesłać mailem (skan) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., pod nr faxu: 12 424 05 05 lub pocztą tradycyjną do dnia 9 czerwca 2014 r.
O przyjęciu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń.

Informacje w sprawie rekrutacji:
Teresa Sędzik
Zespół Metodyki, Doskonalenia Zawodowego i Kontroli Doradztwa Rolniczego
tel.: 12 424 05 54, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
fax: 12 424 05 05

Opieka merytoryczna nad szkoleniem:
Edyta Klimowska-Bobula
Dział Rozwoju Obszarów Wiejskich
tel.: 12 424 05 20, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do pobrania: