W niedzielę 7 września 2014 roku na terenie lotniska Aeroklubu Krakowskiego w Pobiedniku Wielkim koło Krakowa odbyła się 7. edycja Małopolskiego Święta Warzyw − imprezy organizowanej przez samorząd gminy Igołomia-Wawrzeńczyce.

Plenerowa impreza była okazją do prezentacji m.in. sprawdzonych i najnowszych odmian warzyw. Miejscowi rolnicy mieli okazje zaprezentować swoje plony. Odwiedzający mogli zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi maszyn rolniczych i nowoczesnymi środkami ochrony roślin.

Stoisko informacyjno-promocyjne Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Krakowie prezentowało ofertę Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych oraz umożliwiło skorzystanie z porad eksperckich dotyczących wsparcia dla rolników w ramach PROW 2014-2020. Ze względu na profil rolniczy regionu Igołomii-Wawrzeńczyc, stoisko CDR cieszyło się dużym zainteresowaniem potencjalnych beneficjentów wsparcia działalności rolniczej.

Ogólnopolską ofertę zagród edukacyjnych na stoisku Centrum Doradztwa Rolniczego O/Kraków promowało gospodarstwo „Pszczółki” z województwa małopolskiego.

Na stoisku można było uczestniczyć w przykładowych zajęciach warsztatowych oferowanych w zagrodach edukacyjnych. Dzieci mogły samodzielnie wykonać świecę z wosku pszczelego czy spróbować plastra miodu prosto z ula. Dużą popularnością odwiedzających cieszyła sie mała wędzarnia przywieziona przez prowadzącą zagrodę „Pszczółki” Agnieszkę Król, dzięki której można było zobaczyć jak naturalnie ususzyć i uwędzić śliwki, jabłka czy gruszki.

„Pszczółki” to ekologiczne gospodarstwo pasieczne, które promuje aktywny styl życia i rozwija nawyki zdrowego odżywiania. Warsztaty edukacyjne prowadzone przez gospodarzy wprowadzają w świat tradycji, przyrody i ekologii; więcej na www.pszczolki.org.