Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie organizuje w terminie 15.08 - 30.09.2015 r. w oparciu o platformę szkoleniową CDR Oddział w Krakowie seminarium internetowe pod nazwą: Idea i istota sieciowych produktów turystyki wiejskiej. W ramach wyznaczonego terminu, w dowolnym momencie uczestnik może zgłosić zainteresowanie samokształceniem, uzyskać dostęp do materiałów samokształceniowych oraz zaliczyć test.

Do wzięcia udziału w seminarium zapraszamy doradców pracujących w Wojewódzkich Ośrodkach Doradztwa Rolniczego, którzy są zainteresowani problematyką rozwoju innowacyjnych produktów turystyki wiejskiej. Uczestnicy seminarium legitymować się winni znajomością podstaw wiedzy z zakresu turystyki wiejskiej w tym agroturystyki, marketingu oraz założeń strategii „Europa 2020" i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, zwłaszcza priorytetu 6. „Zwiększanie włączenia społecznego, ograniczanie ubóstwa i promowanie rozwoju gospodarczego na obszarach wiejskich".

Samokształcenie ma na celu przekazanie doradcom wiedzy z zakresu budowania markowego produktu turystyki wiejskiej, metodyki integracji podmiotów dla budowy programów turystycznych w oparciu o walory lokalne, a także przygotowanie doradców do udzielania wsparcia lokalnym grupom działania, stowarzyszeniom agroturystycznym i innym podmiotom budującym zintegrowane produkty turystyki wiejskiej.

Perspektywicznym celem seminarium jest wsparcie procesów służących współpracy w lokalnych środowiskach i budowy sieciowego (zintegrowanego) produktu turystyki wiejskiej opartego na programie turystycznym, przy wykorzystaniu możliwości jakie tworzy PROW na lata 2014-2020.

Moduły samokształcenia i ich wymiar

Lp.

Tematyka wykładów i inne formy aktywności

Liczba godzin

1.

Rola i znaczenie turystyki dla jakości życia na obszarach wiejskich
z uwzględnieniem procesów współpracy i integracji środowiska,
zgodnie z celami PROW 2014-2020 zwłaszcza priorytetu 6. „Zwiększanie włączenia społecznego, ograniczanie ubóstwa i promowanie rozwoju gospodarczego na obszarach wiejskich.”

2

2.

Społeczne i psychologiczne uwarunkowania współpracy mieszkańców
i przedstawicieli podmiotów w zakresie budowy zintegrowanego produktu turystyki wiejskiej.

2

3.

Wprowadzenie do zagadnienia budowy sieciowych (zintegrowanych) produktów turystyki wiejskiej, na tle ogólnych tendencji w turystyce międzynarodowej i krajowej z uwzględnieniem pojawiających się nowych zjawisk w turystyce na wsi.

2

4.

Wykorzystanie potencjału obszaru do budowania marki w turystyce wiejskiej i agroturystyce oraz lokalnych atrakcji do wzbogacenia sieciowego (zintegrowanego) produktu turystyki wiejskiej w oparciu
o podejście LEADER opisane w priorytecie 6. PROW 2014-2020.

2

5.

Metodyka budowy sieciowego (zintegrowanego) produktu turystyki wiejskiej

2

6.

Przykłady produktów sieciowych turystyki wiejskiej

1

7.

Aktywność na forum internetowym

1,5

9.

Test zaliczeniowy

0,5

Razem

  13

Harmonogram

Seminarium odbędzie się w terminie 15.08-30.09.2015 r., według poniższego harmonogramu:

17.08.2015 r.

Zamieszczenie 5 pakietów samokształceniowych oraz prezentacji przedstawiającej przykłady produktów sieciowych turystyki wiejskiej na platformie. www.cdrkursy.edu.pl

17.08-30.09.2015 r

Uruchomienie i prowadzenie internetowego forum dyskusyjnego.

od 30.08. do 30.09.2015 r.

Udostępnienie testu końcowego sprawdzającego wiedzę (test dostępny przez 24 godziny).

Uczestnictwo w seminarium jest bezpłatne.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w seminarium proszone są o przesłanieKarty zgłoszenia uczestnictwa oraz Informacji o uczestniku (do pobrania poniżej) faksem pod numer 12/424 05 05 lub e-mailem (skan) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rekrutacja prowadzona jest w systemie ciągłym do dnia 19.09.2015 r. Po otrzymaniu Karty zgłoszenia uczestnictwa oraz Informacji o uczestniku – w terminie trzech dni uczestnicy otrzymają informację potwierdzającą udział w seminarium wraz z loginem i hasłem umożliwiającymi rejestrację na seminarium. Informacja zostanie przesłana na podany w Karcie zgłoszenia uczestnictwa adres e-mail (prosimy o czytelne wpisanie adresu poczty elektronicznej).

Informacje w sprawie rekrutacji, O/Kraków:
Zespół Metodyki, Doskonalenia Zawodowego i Kontroli Doradztwa Rolniczego
Sylwia Filas - Tel.: (12) 424 05 54, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja merytoryczna dotycząca seminarium, CDR O/Kraków:
Dział Rozwoju Obszarów Wiejskich
Leszek Leśniak - Tel.: (12) 424 05 03, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do pobrania:
Karta zgłoszenia uczestnictwa
Informacja o uczestniku