Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie organizuje szkolenie dla przedstawicieli Lokalnych Grup Działania na temat: „Monitoring i ewaluacja LSR – aspekty praktyczne w kontekście obowiązujących wytycznych”.

Szkolenie adresowane jest do członków organów oraz pracowników Lokalnych Grup Działania z całego kraju.
Celem szkolenia jest wyposażenie uczestników w wiedzę oraz umiejętności niezbędne do prowadzenia procesu monitoringu i ewaluacji LSR lub do zarządzania tym procesem w przypadku zlecenia ewaluacji podmiotowi zewnętrznemu.
W programie szkolenia zostały ujęte niezbędne zagadnienia z zakresu wymogów i najnowszych rekomendacji w zakresie monitoringu i ewaluacji procesu wdrażania Lokalnych Strategii Rozwoju. Szczególna uwaga skupiona zostanie na kwestiach związanych z przygotowaniem oraz przeprowadzeniem tzw. „spotkań refleksyjnych” oraz tworzeniu narzędzi, realizacji badań i analizie danych.
W ramach zajęć warsztatowych pragniemy wskazać praktyczne rozwiązania problemów, które pojawiają się w czasie realizacji monitoringu oraz ewaluacji on-going.
Szkolenie odbędzie się w siedzibie CDR Oddział w Krakowie ul. Meiselsa 1. Planowany termin realizacji szkolenia 06-08 grudnia 2017 r.
Koszt uczestnictwa w trzydniowym szkoleniu obejmujący: 2 noclegi w pokojach
2-3 osobowych o standardzie ***, wyżywienie, materiały szkoleniowe, serwis kawowy oraz koszty wykładów i warsztatów dla jednej osoby wyniesie 799.00 zł netto (982,77,00 zł brutto).
Na zakończenie szkolenia zostanie przeprowadzony test sprawdzający uzyskaną wiedzę. Uzyskanie 75% poprawnych odpowiedzi będzie podstawą do wystawienia zaświadczenia
o ukończeniu szkolenia.
Celem zgłoszenia uczestników szkolenia należy wypełnić odpowiednią kartę zgłoszeniową podpisaną przez osobę uprawnioną.
Zgłoszenia na szkolenia należy przesłać mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub faksem pod numer: 12 424 05 05, w terminie do 28 listopada 2017 r.
Szkoleniezostanie zrealizowane w przypadku, kiedy chęć uczestnictwa w nim wyrazi co najmniej 25 osób.
Potwierdzenie uczestnictwa zostanie przesłane po zgłoszeniu się wymaganej ilości osób.

Osoby do kontaktu:
W sprawach merytorycznych:
Konrad Stępnik – Specjalista DROW, tel. 12 424 05 36;
e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W sprawach organizacji i rekrutacji:
Klaudiusz Markiewski - Kierownik DROW, tel. 12 424 05 26;
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do pobrania:
Harmonogram szkolenia
Karta zgłoszenia