W dniach od 16 do 18 marca 2018 roku Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddziały w Radomiu i Krakowie brały udział w największych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej targach nowoczesnych maszyn organizowane w halach wystawienniczych w Targach Kielce podczas Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej.


AGROTECH w Targach Kielce to od 24 lat bardzo popularne targi polskich rolników. Dane dotyczące frekwencji mówią same za siebie, a statystyki odwiedzin kolejnych edycji wciąż rosną – ostatnia zakończyła się rekordem 71 250 osób. Odwiedzający mają okazję zobaczyć ekspozycje aż w 11 halach wystawienniczych oraz na terenie zewnętrznym. 24. AGROTECH to targi z plejadą światowych brandów i najlepszymi polskimi firmami. Wystawie towarzyszyła ekspozycja targów LAS-EXPO.

Specjaliści z CDR udzielali informacji z wielu różnych tematów interesujących odwiedzających stoisko, m.in. były to zagadnienia związane z uprawą roślin ekologicznych, działania modernizacja gospodarstw rolnych, ułatwianie startu młodym rolnikom, restrukturyzacja małych gospodarstw rolnych czy działania Współpraca. Pytano także w kontekście targów o zasady doboru maszyn rolniczych do wielkości gospodarstw i wielu innych kwestii. Duże zainteresowanie i wiele pytań dotyczyło składania od 2018 r. wniosku poprzez aplikację eWniosekPlus i funkcjonalności tej aplikacji.