Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie organizuje szkolenie stacjonarne pt. „Terapia ogrodnicza w gospodarstwie rolnym” w dniach 15-16.05.2019 r. Do udziału w szkoleniu serdecznie zapraszamy doradców zatrudnionych w Wojewódzkich Ośrodkach Doradztwa Rolniczego zainteresowanych społecznym aspektem funkcjonowania gospodarstwa rolnego.

Szkolenie będzie skupiać się wokół realizacji trzech głównych celi, którymi są:

1. Wprowadzenie uczestników w temat świadczenia usług terapeutycznych w gospodarstwie poprzez przekazanie wiedzy eksperckiej z zakresu terapii ogrodniczej.

2. Doskonalenie zawodowe doradców w zakresie umiejętności identyfikacji zasobów gospodarstwa na cele terapeutyczne.

3. Podniesienie kompetencji pracowników jednostek doradztwa rolniczego dotyczących praktycznych aspektów prowadzenia terapii ogrodniczej w gospodarstwie.

Wprowadzanie usług społecznych do gospodarstw rolnych umożliwia dywersyfikację dochodów, a przede wszystkim oparcie ich rozwoju o innowacyjne podejście do rolnictwa, mające na celu realizowanie szerszego zakresu działalności i usług, zarówno produkcyjno–rynkowych, jaki i pozarolniczych - edukacyjnych, kulturowych i społecznych. Rolnictwo społeczne to m.in. wprowadzenie w ofertę gospodarstw nowej propozycji zajęć edukacyjnych, czy warsztatów prowadzonych w oparciu o posiadane zasoby – uprawy polowe czy szklarniowe, sadownicze lub warzywnicze, jak i przydomowy ogród.

Udział w zajęciach dydaktycznych jest dla doradców ODR bezpłatny. Koszt usług socjalnych w ramach szkolenia „Terapia ogrodnicza w gospodarstwie rolnym” wynosi 210,00 zł od osoby (obejmuje obiad i kolację w dniu 15.05.2019, śniadanie i obiad w dniu 16.05.2019, 3 serwisy kawowe oraz 1 nocleg.).
Dla pozostałych uczestników koszt szkolenia wynosi 453,00 zł - ilość miejsc ograniczona.

Kartę zgłoszenia uczestnictwa prosimy przesłać do 10 maja 2019 roku na adres: Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Krakowie; 31-063 Kraków; ul. Meiselsa 1 pocztą, fax-em na numer (12) 424 05 05 lub skanem na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W przypadku dużej liczby zainteresowanych decyduje kolejność zgłoszeń.

Informacje w sprawie rekrutacji:

Zespół Metodyki Doradztwa i Doskonalenia Zawodowego

Grzegorz Dziedzic, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.tel. (12) 424 05 06


Opieka merytoryczna nad szkoleniem:

Dział Rozwoju Obszarów Wiejskich

Malwina Kamińska, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. (12) 424 05 57

 

Załączniki do pobrania:

- harmonogram szkolenia

- karta zgłoszenia uczestnictwa

Gospodarstwo opiekuncze Hoeve Klein Mariendaal Holandia

Gospodarstwo opiekuńcze  Hoeve Klein Mariëndaal, Holandia.

Gospodarstwo opiekuncze Paradijs Holandia

Gospodarstwo opiekuńcze 't Paradijs, Holandia.