Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie w dniach 3 - 5 września 2019 r. organizuje „Czwarte doroczne szkolenie dotyczące ziół i ich zastosowania w gospodarstwie domowym”.

Szkolenie adresowane jest do specjalistów i doradców zatrudnionych w ośrodkach doradztwa rolniczego oraz w Centrum Doradztwa Rolniczego. Do udziału w szkoleniu zaproszone są w szczególności osoby odpowiedzialne za wiejskie gospodarstwa domowe.

Celem szkolenia jest podniesienie wiedzy uczestników dotyczącej zastosowania ziół w celach leczniczych a także z właściwościami zdrowotnymi ziół oraz zdobycie wiedzy z zakresy przygotowania domowej apteczki z preparatami zielarskimi. Poprzez uczestnictwo w warsztatach dotyczących dobierania i przetwarzania ziół dobrej jakości, w tym oceny surowców zielarskich uczestnicy nabędą wiedzę na temat odpowiedniego użytkowania roślin stosowanych m.in. w ziołolecznictwie, które mogą zostać wykorzystane w bieżącej pracy w gospodarstwie wiejskim.

W pierwszym dniu szkolenia odbędą się wykłady oraz warsztaty prowadzone przez specjalistów i praktyków w dziedzinie zielarstwa z zakresu odmian roślin zielarskich, zasobów roślinnych małopolski, w tym roślin leczniczych oraz zielarskich roślin miododajnych. Będą miały miejsce także warsztaty ze sposobu dobierania i przetwarzania ziół dobrej jakości, w tym oceny surowców zielarskich. W drugim dniu szkolenia będą miały miejsce dwie wizyty w Muzeum Farmacji w Krakowie oraz w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Muzeum Ogrodu Botanicznego. W trzecim dniu uczestnicy w trakcie warsztatów będą mieli możliwość stworzenia „kredensu zielarskiego”
– czyli zawartości apteczki domowej.

Doradców zainteresowanych udziałem w niniejszym szkoleniu, prosimy o przesłanie wypełnionych Kart zgłoszenia uczestnictwa w terminie do 30 sierpnia 2019 roku. Kartę zgłoszenia oraz informację o uczestniku (w załączniku) prosimy przesłać mailem (skan) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. pod nr fax: 12 424 05 05 lub pocztą tradycyjną na adres CDR O/Kraków. Uczestnicy na zakończenie otrzymają Zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.

Szkolenie odbędzie się w Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Krakowie, ul. Meiselsa 1. Rozpoczęcie szkolenia w dniu 3 września o godz. 10.30. Zakończenie w dniu 5 września o godz. 12.15

Udział w zajęciach dydaktycznych dla doradców ODR jest bezpłatny. Uczestnikom szkolenia zapewniany zakwaterowanie i wyżywienie w cenie 380,00 zł/ osobę za komplet usług socjalnych obejmujących 2 noclegi i pełne wyżywieniem od obiadu 3.09.2019 do obiadu 5.09.2019.
W razie potrzeby można rezerwować dodatkowe noclegi w cenie 70,00 zł/osobę/noc.

Dla pozostałych osób koszt w szkoleniu wynosi 500,00 zł, dodatkowy nocleg w cenie 80,00 zł. 


Osoby do kontaktu:

- w sprawach organizacji i rekrutacji:
Maria Szaszkiewicz - Zespół Metodyki Doradztwa i Doskonalenia Zawodowego,
tel. 12 424 05 54; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- w sprawach merytorycznych szkolenia:
Karolina Boba - Dział Rozwoju Obszarów Wiejskich,
tel. 12 424 05 21; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


W załączeniu:

- Harmonogram szkolenia
- Karta zgłoszenia uczestnictwa


Zapraszamy!