Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie rekomenduje, aby w ramach organizowanych kolonii, półkolonii i innych form wypoczynku letniego uwzględnić wyjazdy do gospodarstw edukacyjnych, będących członkami Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych.

Zagroda Edukacyjna to  propozycją poznania i doświadczenia  pracy rolnika w bezpośrednim kontakcie z codziennym rytmem gospodarstwa, gamą kolorów, kształtów, dźwięków, zapachów i smaków wsi.  Zagrody proponują zindywidualizowane programy edukacyjne,  wynikające z profilu gospodarstwa i pasji  gospodarzy. Oferta obejmuje pokazy i warsztaty aktywnie angażujące w zajęcia zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. 

Zajęcia w zagrodach edukacyjnych prowadzone są zgodnie z ofertą i cennikiem poszczególnych gospodarstw.

Oferta wszystkich gospodarstw skupionych w Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych oraz szczegółowe informacje na temat sieci dostępne są na stronie www.zagrodaedukacyjna.pl.

Uczestników wizyt w gospodarstwach edukacyjnych zachęcamy do udziału w „Wakacyjnym konkursie na najciekawszą relację z wizyty w Zagrodzie Edukacyjnej” i przesłaniu do Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Krakowie pracy konkursowej zgodnie
z regulaminem do dnia 15 września 2013 r.

Autorzy najciekawszych prac otrzymają nagrody rzeczowe!

Organizacja Konkursu:
Dział Rozwoju Obszarów Wiejskich CDR O/Kraków

Klaudia Kieljan, tel. 12 424 05 13, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Elżbieta Dziasek, tel. 12 424 05 23, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Do pobrania:

Regulamin Konkursu

Formularz zgłoszeniowy