Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie organizuje szkolenie stacjonarne pt. „Drzewa w krajobrazie wiejskim - praktyczne aspekty arborystyki” w dniach 23-24.10.2019r. Do udziału w szkoleniu serdecznie zapraszamy doradców zatrudnionych w Wojewódzkich Ośrodkach Doradztwa Rolniczego zainteresowanych kształtowaniem krajobrazu obszarów wiejskich oraz jego estetyzacją.

Celem szkolenia jest przekazanie syntetycznej wiedzy z zakresu funkcji i utrzymania drzew w krajobrazie wiejskim, zarówno tych rosnących wśród pól, tworzących aleje przydrożne, jak i tych w ogrodach przydomowych.
Szkolenie będzie skupiać się wokół realizacji trzech głównych celów, którymi są:
1. Wprowadzenie uczestników w temat kształtowania krajobrazu poprzez dbałość o istniejące zadrzewienia śródpolne i alejowe oraz poprzez projektowanie ogrodu przydomowego,
2. Doskonalenie zawodowe doradców w zakresie umiejętności identyfikacji wartościowych zadrzewień na obszarach wiejskich,
3. Podniesienie kompetencji pracowników jednostek doradztwa rolniczego dotyczących praktycznych aspektów oceny fitosanitarnej drzew na obszarach wiejskich.
W ramach szkolenia przewidziane jest wyjście terenowe mające na celu przedstawienie obecnie używanych metod oceny stanu fitosanitarnego drzew oraz badań instrumentalnych jakie stosuje się w arborystyce. Umożliwi to przybliżenie uczestnikom szkolenia zagadnień związanych z prawidłową oceną stanu fitosanitarnego drzew oraz pracami i zabiegami pielęgnacyjnymi, które mogą uchronić drzewa zarówno alei przydrożnych w otwartym krajobrazie, jak i zadrzewień śródpolnych.
Udział w zajęciach dydaktycznych jest dla doradców ODR bezpłatny. Koszt usług socjalnych w ramach szkolenia „Drzewa w krajobrazie wiejskim - praktyczne aspekty arborystyki” wynosi: 222,00 zł. Istnieje możliwość zarezerwowania dodatkowych noclegów i wyżywienia. Koszt noclegu: 70 zł, koszt śniadania: 24 zł, koszt kolacji: 26 zł.
Kartę zgłoszenia uczestnictwa prosimy przesłać do 18 października 2019 roku na adres: Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Krakowie; 31-063 Kraków; ul. Meiselsa 1 pocztą, fax-em na numer (12) 424 05 54 lub skanem na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W przypadku dużej liczby zainteresowanych decyduje kolejność zgłoszeń.

Informacje w sprawie rekrutacji:

Zespół Metodyki Doradztwa i Doskonalenia Zawodowego
Dorota Migocka e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel.: (12) 424 05 54
Opieka merytoryczna nad szkoleniem:
Dział Rozwoju Obszarów Wiejskich
Malwina Kamińska, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. (12) 424 05 57

Do pobrania:

- program szkolenia
- karta zgłoszenia