Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Krakowie zaprasza na szkolenie „Monitoring i ewaluacja w LGD – praktyczne porady w kontekście obowiązujących wytycznych”. Szkolenie odbędzie się w siedzibie CDR O/Kraków w dniach 18-19 lutego 2020 roku.

 

Zajęcia w ramach szkolenia przeprowadzone będą przez profesjonalnych badaczy społecznych dysponujących doświadczeniem w zakresie realizowania badań ewaluacyjnych, w tym także badań w Lokalnych Grupach Działania.

Głównym zamierzeniem szkolenia jest zapoznanie jego uczestników z praktycznymi aspektami prowadzenia badań społecznych w Lokalnych Grupach Działania. Szkolenie rozpocznie się od zajęć, w czasie których krok po kroku omówione zostaną obowiązujące wytyczne w zakresie monitorowania i ewaluacji działalności LGD. Kolejny wykład prezentował będzie praktyczne rozwiązania w zakresie stosowania wytycznych. Poruszona zostanie problematyka organizacji pracy osób odpowiedzialnych za monitoring i ewaluację, przekazane zostaną wskazówki odnośnie powiązania ze sobą różnych czynności wchodzących w ich zakres oraz rady w zakresie wyboru odpowiedniego wykonawcy ewaluacji ex-post. Pierwszy dzień szkolenia zakończy się zajęciami prezentującymi skuteczne techniki prowadzenia badań ankietowych w Lokalnych Grupach Działania.

Drugi dzień szkolenia zdominuje tematyka jakościowych technik badań ewaluacyjnych, a więc technik opartych o bezpośredni kontakt i rozmowę z respondentami. W czasie pierwszego wykładu zostaną przekazane informacje na temat zasad prowadzenia wywiadów indywidualnych i grupowych. Kolejne zajęcia dotyczyć będą warsztatów refleksyjnych. Uczestnicy otrzymają wskazówki odnośnie skutecznej ich organizacji i prostych sposobów na przygotowanie wartościowego raportu z tego typu badań.

Szkolenie zakończy się testem, którego zaliczenie będzie uprawniało do otrzymania zaświadczenia o jego ukończeniu. Osoby, które nie zaliczą testu będą mogły to zrobić zdalnie w umówionym terminie.

Koszt udziału w szkoleniu to: 359 zł (441,57 zł z VAT). Podana cena zawiera w sobie zakwaterowanie w dwuosobowym pokoju w nocy z 18 na 19 lutego, kolację w dniu 18 lutego, śniadanie 19 lutego, obiady 18 i 19 lutego oraz serwisy kawowe w ciągu obu dni szkolenia. Istnieje możliwość zakwaterowania w pokoju jednoosobowym za dodatkową opłatą. Możliwe jest również zarezerwowanie dodatkowych noclegów w dni poprzedzające szkolenie lub następujące po nim za dodatkową opłatą.

Wypełnione karty zgłoszeniowe należy przesyłać do 11.02.2020 r. pocztą na adres: Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Krakowie; ul. Meiselsa 1, 31-063 Kraków; fax-em na numer (12) 424 05 05 lub jako skan na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Osoby do kontaktu:

  • W sprawach organizacji i rekrutacji: Maria Szaszkiewicz, tel. 12 424 05 54; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • W sprawach merytorycznych: Konrad Stępnik – Kierownik Działu Rozwoju Obszarów Wiejskich; tel. 608 467 500, (12) 424 05 36;, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do pobrania:

1) Karta zgłoszenia uczestnictwa

2) Harmonogram szkolenia