Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie organizuje w terminie 23 września – 29 października 2013 roku, w oparciu o platformę szkoleniową CDR O/Kraków oraz własną bazę dydaktyczną szkolenie blended learning nt. „Metodyka wsparcia dla LGD w kontekście założeń dla rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność – nowe wyzwania dla doradców współpracujących z LGD”.

Szkolenie podzielone zostało na dwie część:

Pierwsza to, szkolenie internetowe (e-learning) zaplanowana w terminie od 23 września do 14 października 2013 r. składająca się z 3 modułów samokształceniowych wspartych forum dla uczestników i czatami.

Druga to, dwudniowe stacjonarne warsztaty, które zaplanowane zostały w terminie 28 - 29 października 2013 r. w CDR O/Kraków.

Do wzięcia udziału w seminarium zapraszamy doradców zatrudnionych w WODR, którzy współpracują z LGD lub interesują się rozwojem obszarów wiejskich z zastosowaniem podejścia LEADER, a po 2013 r. CLLD.

Kształcenie ma na celu zapoznanie doradców rolnych współpracujących z LGD z ideą podejścia CLLD – rozwój kierowany przez lokalną społeczność oraz ich rolą w procesie wsparcia lokalnych grup działania w doskonaleniu procesów zarządczych, zwłaszcza w zakresie planowania strategicznego metodą partycypatywną.

Uczestnictwo w szkoleniu jest bezpłatne, uczestnicy (instytucje delegujące) pokrywają koszty zakwaterowania i cateringu w wysokości: nocleg – 60,00 zł brutto; catering: obiad x 2, śniadanie, kolacja, serwis kawowy x 3 – 116,00 zł brutto oraz dojazdu.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w szkoleniu proszone są o przesłanie do dnia 15 września 2013 r. Karty zgłoszenia uczestnictwa oraz Informacji o uczestniku (do pobrania poniżej); faxem pod numer 12/424-05-05 lub e-mailem (skan) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Do pobrania:

Harmonogram

Harmonogram
 warsztatów stacjonarnych

Karta zgłoszenia uczestnictwa

Informacja o uczestniku

 

Osoby do kontaktu:

- w sprawie organizacji i rekrutacji:

Sylwia Filas – Zespół Metodyki, Doskonalenia Zawodowego i Kontroli Doradztwa Rolniczego
tel. 12 424 05 06; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- w sprawach merytorycznych szkolenia:

dr Leszek Leśniak – Dział Rozwoju Obszarów Wiejskich
tel. 12 424 05 03; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.