Trwa VI Ogólnopolski Zlot Zagród Edukacyjnych. Ze względu na sytuację epidemiczną tegoroczny zlot odbywa sią się za pośrednictwem Internetu na platformie https://6-zlot-osze.pl.

Już w najbliższy wtorek, 8 grudnia br. kulminacyjny punkt programu – wideokonferencja transmitowana na żywo z Krakowa. W programie wykłady i spotkania z ekspertami w dziedzinach pedagogiki, prawa, zarządzania rozwojem, rolnictwa, ekologii i dziedzictwa kulturowego.
Natomiast do 15 grudnia br. na platformie internetowej dostępne są materiały do samokształcenia (edukacyjne, inspirujące, informacyjne, promocyjne) oraz oferta kulturalna i forum.
Pomimo dużej odległości jaka dzieli uczestników Zlotu organizatorzy z Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie, liczą, że wzorem ubiegłych edycji wydarzenie zbliży do siebie rozproszone po Polsce zagrody edukacyjne oraz ich sympatyków, przyniesie wiedzę i zainspiruje do dalszego rozwoju oraz przyniesie nadzieję na przezwyciężenie bieżących trudności spowodowanych przez pandemię.

Aktualnie w Polsce działa 290 Zagród Edukacyjnych. W interesie całej branży jest promowanie ich aktywności i pozyskiwanie nowych zapaleńców do realizowania wśród konsumentów misji edukacji o źródłach pochodzenia żywności i wartości pracy jaką rolnik musi włożyć w jej wyprodukowanie. Baza rekomendowanych przez system doradztwa rolniczego Zagród edukacyjnych dostępna jest na stronie Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych prowadzonej przez Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Krakowie.

Więcej szczegółów o VI Ogólnopolskim Zlocie Zagród Edukacyjnych na platformie https://6-zlot-osze.pl

 

polmetek zlot