Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi zaprasza do udziału w konferencji poświęconej tradycjom kulinarnym wsi polskiej. Konferencję adresujemy do Kół Gospodyń Wiejskich, instytucji kultury i organizacji pozarządowych działających na obszarach wiejskich oraz przedstawicieli Lokalnych Grup Działania. Jej celem będzie zapoznanie uczestników z tematyką polskich produktów regionalnych i lokalnych, przybliżenie zagadnień związanych ze znakowaniem jakości produktów tradycyjnych, oraz promocja polskiego dziedzictwa kulinarnego. Nie zabraknie także degustacji produktów przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, wyłonionych w konkursie „Polska Wieś Smakuje”. Przewidujemy również ludowy występ artystyczny.

Konferencja „Tradycje Kulinarne Polskiej Wsi”
25 listopada 2021 r. Warszawa, Sala Odczytowa NIKiDW
Krakowskie Przedmieście 66

Udział w konferencji jest nieodpłatny, a o zakwalifikowaniu się do udziału decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia należy dokonywać poprzez wypełnienie załączonego formularza zgłoszeniowego i przesłanie go na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 8-go listopada br.

Konferencja realizowana jest przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi we współpracy z Polską Izbą Produktu Regionalnego i Lokalnego na zlecenie Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie w ramach projektu „Tradycyjne praktyki kulinarne szansą dla współczesnych wiejskich gospodarstw domowych” finansowanego z Planu operacyjnego KSOW na lata 2020-2021.

Zaproszenie i Program Konferencji

Formularz zgłoszenia udziału w konferencji

Klauzula informacyjna

 

logotypy