Międzynarodowy Dzień Kobiet Wiejskich został ustanowiony przez ONZ w 2007 r. w celu uznania kluczowej roli i wkładu kobiet wiejskich we wzmacnianie rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich, poprawę bezpieczeństwa żywnościowego oraz eliminację ubóstwa na obszarach wiejskich.

Nierówność płci stanowi istotny problem w rolnictwie, ponieważ, choć kobiety niejednokrotnie mają kluczowe znaczenie w zapewnieniu bezpieczeństwa żywnościowego gospodarstw domowych, często nie mają dostępu do zasobów lub mają niewielką władzę decyzyjną. Dążenie do osiągnięcia równości płci oznacza zatem umożliwienie mężczyznom i kobietom wypowiedzenia się na temat sposobu wykorzystania zasobów. Wiąże się to również z udzieleniem pomocy decydentom w prowadzeniu polityki promującej sprawiedliwy dostęp do rolnictwa i zasobów naturalnych.

 

Międzynarodowy Dzień Kobiet Wiejskich jest celowo organizowany dzień przed Światowym Dniem Żywności, aby podkreślić rolę kobiet wiejskich w produkcji żywności i bezpieczeństwie żywnościowym.

 

 

Z związku z tym wydarzeniem zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w zielonym wyzwaniu z nagrodami!

 

Zielone wyzwanie

Zachęcamy do przygotowania materiałów poświęconych kobiecie/grupie kobiet, które odegrały znaczącą rolę na wsi lub na obszarach wiejskich. Zadanie można wykonać w formie:

 

·         Krótkiego filmu

·         Dokumentacji fotograficznej (np. pokaz slajdów)

·         Wywiadów

·         Krótkiego eseju ze zdjęciami

·         Biografii

 

RADA

Ważne jest tło dla przedstawionej historii, aby wizerunek wiejskiej kobiety był mocno osadzony w wiejskim charakterze. Opowieść może też dotyczyć każdej zwykle niezwykłej kobiety, mieszkanki wsi, która swoją codzienną pracą daje dobry przykład innym. Istotne jest też, aby wskazać, co i kiedy danej kobiecie udało się osiągnąć.

 

W ciągu dwóch tygodni zachęcamy do przygotowania: krótkiego filmu, dokumentacji fotograficznej w formie pokazu slajdów, wywiadów, krótkiego eseju ze zdjęciami, biografii o kobiecie/grupie kobiet wiejskich, które odegrały znaczącą rolę na wsi.

 

Aby wykonać wyzwanie:

1. Pobierz opis z platformy you_ween.

https://platform.youween.eu/.../international-day-of.../

2. Wypełnij tabelę przez 1 tydzień.

3. Całkowite wskaźniki zespołu zostaną przesłane na platformę.

4. Drużyna z największymi wskaźnikami zostanie nagrodzona.

 

Aby rozpocząć wyzwanie:

1. Zarejestruj się na platformie za darmo (https://platform.youween.eu/)

2. Zarejestruj się w swoim kraju na platformie

3. Zapisz się na wyzwanie

 

Po przesłaniu przez wszystkich wyników na platformę, jury oceni wyniki i ogłosi zwycięską drużynę.

 

Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami! Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Więcej informacji na temat projektu;: www.youween.eu/pl

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nas na: Facebook, LinkedInInstagram