Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi ogłasza nowy program pod nazwą „Lekcje z Twórcą Ludowym”, który będzie skierowany do placówek powszechnego systemu szkolnictwa z obszarów wiejskich i twórców ludowych z terenu Rzeczpospolitej Polskiej – mistrzów wyróżniających się dorobkiem, chcących dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami z młodym pokoleniem.

Celem programu jest ratowanie lokalnego dziedzictwa i tradycji oraz zapewnienie ciągłości autentycznej twórczości ludowej.

Priorytety Programu będą realizowane przez projekty edukacyjne i ich główny element: lekcje szkolne z udziałem twórcy ludowego. Efektem projektów ma być wzmocnienie bezpośredniego międzypokoleniowego przekazu tradycyjnych umiejętności artystycznych, rzemieślniczych i rękodzielniczych, dokonywany wewnątrz wspólnoty lokalnej, ze szczególnym uwzględnieniem umiejętności zagrożonych zanikiem.

Program skierowany jest wyłącznie do szkół z obszarów wiejskich. Obejmuje projekty edukacyjne realizowane w listopadzie 2023 r.

Termin nadsyłania zgłoszeń do edycji Programu na 2023 rok upływa 24 września 2023 r.

Zgłoszenia można przesyłać za pomocą poczty tradycyjnej lub elektronicznej.

W pierwszym przypadku formularz należy wysłać na adres: Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi, ul. Krakowskie Przedmieście 66, 00-322 Warszawa.

Podpisany i zeskanowany formularz zgłoszenia można również wysłać (w jednym pliku) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projekty do realizacji w ramach Programu zostaną wybrane w terminie do 24 października 2023 r., a ich lista zostanie ogłoszona na stronie internetowej Instytutu.

Szczegółowe informacje na stronie: www.nikidw.edu.pl

Kontakt: Magdalena Trzaska - 517 123 905, Marcin Skrzecz - 511 543 280, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.