Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie w dniach 3.10 – 17.11.2023 r.  organizuje szkolenie e-learningowe pt. „Zioła w kosmetyce i pielęgnacji”.
Szkolenie adresowane jest do mieszkańców obszarów wiejskich,  przedstawiciele nauki i organizacji pozarządowych.

 Celem szkolenia jest podniesienie wiedzy mieszkańców wsi, w tym w szczególności kobiet wiejskich  dotyczącej wykorzystania ziół, jako trampoliny do rozwoju obszarów wiejskich, w tym m.in. działalności gospodarczej oraz zastosowania roślin zielarskich w gospodarstwie domowym tj.:

  1. Umiejętność wykorzystania dostępnych ziół i roślin zielnych do produkcji domowych kosmetyków.
  2. Opracowanie i dostosowanie do własnych potrzeb dostępnych receptur na kosmetyki naturalne o znanym, prostym składzie.
  3. Powrót do tradycyjnych sposobów wykorzystywania ziół do tworzenia specyfików poprawiających naszą urodę i kondycję.

Autorem szkolenia jest dr inż. Barbara Domagała z Katedry Ogrodnictwa UR w Krakowie, na stanowisku asystenta badawczo-dydaktycznego (obecnie adiunkt), w Katedrze Ogrodnictwa na Wydziale Biotechnologii i Ogrodnictwa Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, kontynuując i poszerzając swoje kompetencje w zakresie produkcji kosmetyków naturalnych, suplementów diety, ziołolecznictwa oraz biologicznej ochrony roślin. Swoje badania naukowe prezentowała podczas aktywnego uczestnictwa w ponad 26 konferencjach o zasięgu międzynarodowym lub krajowym. Jest autorką i współautorką ponad 33 artykułów i doniesień naukowych.

Szkolenie zostało opracowane w ramach operacji pn. „Zioła i ich zastosowania w gospodarstwie domowym” realizowanej z Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2022 – 2023 i jest trzecim z 5 szkoleń opracowanych w ramach tej operacji. Każdy kurs jest opatrzony filmem edukacyjnym, w którym Pani Justyna Pargieła, zielarka, fitoterapeuta i naturopata przybliża tematykę danego kursu w sposób praktyczny.

Rekrutacja na szkolenie prowadzona będzie w trybie ciągłym do dnia 27.10.2023 r. Rejestracja na szkolenie odbywa się poprzez platformę e-CDR pod adresem https://planowanie.cdr.gov.pl/szkolenia/. Na podanej stronie należy w pierwszej kolejności się zarejestrować, a następnie zalogować i zapisać na szkolenie. O uczestnictwie w kształceniu decyduje terminowe dopełnienie zgłoszenia, a w przypadku dużej liczby chętnych kolejność zgłoszeń. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Uczestnicy szkolenia zobowiązani są do posiadania indywidualnego konta poczty elektronicznej, na które osoby zakwalifikowane na szkolenie otrzymają potwierdzenie przyjęcia wraz z indywidualnym loginem i hasłem dostępu oraz instrukcją logowania. Uczestnicy szkolenia otrzymają zaświadczenie o ukończeniu szkolenia wydane przez CDR O/Kraków. Warunkiem otrzymania zaświadczenia jest pozytywny wynik testu zaliczeniowego - co najmniej 80% poprawnych odpowiedzi.

 

Osoby do kontaktu:
w sprawach merytorycznych:

Karolina Boba – DROW, tel. 12 424 05 21, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

w sprawach organizacji i rekrutacji:
Magdalena Hojniak – ZMDiDZ, tel. 12 424 05 24, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

w sprawach technicznych i dostępności do platformy e-learningowej:
Bartłomiej Mitka – ZPiW, tel. 12 424 05 40, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Krzysztof Kucia – ZPiW, tel. 12 424 05 02, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Piotr Tatar – ZPiW, tel. 12 424 05 02, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

W załączeniu:

Harmonogram szkolenia

 

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Materiał opracowany przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie.

 

Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej
"Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.