Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie w dniach 17.10 – 30.11.2023 r.  organizuje szkolenie e-learningowe pt.: „Zioła w kuchni i na stole”. Szkolenie adresowane jest do mieszkańców obszarów wiejskich,  przedstawiciele nauki i organizacji pozarządowych.

Celem szkolenia jest podniesienie wiedzy mieszkańców wsi, w tym w szczególności kobiet wiejskich  dotyczącej wykorzystania ziół, jako trampoliny do rozwoju obszarów wiejskich, w tym m.in. działalności gospodarczej oraz zastosowania roślin zielarskich w gospodarstwie domowym tj.: zapoznanie uczestnika szkolenia z możliwościami wykorzystania ziół do stworzenia wyjątkowej atmosfery w kuchni, jadalni, salonie i sypialni.

Autorem szkolenia jest dr inż. Joannie Gil, asystentka w Katedrze Ogrodnictwa UR w Krakowie. Doświadczenie zawodowe wykonawcy: od 2014 roku do 2019 pracownik laboratorium w Katedrze Roślin Warzywnych i Zielarskich, od 2019 do 2021 pracownik laboratorium w Katedrze Ogrodnictwa, od 2021 asystent w Katedrze Ogrodnictwa. Zainteresowania badawcze dotyczą wartości odżywczej i prozdrowotnej warzyw i ziół oraz czynników agrotechnicznych, klimatycznych i innych modyfikujących ich skład chemiczny, jakimi jest m.in. stres chłodu oraz nanocząsteczki.

Szkolenie zostało opracowane w ramach operacji pn. „Zioła i ich zastosowania w gospodarstwie domowym” realizowanej z Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2022 – 2023 i jest pierwszym z 5 szkoleń opracowanych w ramach tej operacji. Każdy kurs jest opatrzony filmem edukacyjnym w którym Pani Justyna Pargieła, zielarka, fitoterapeuta i naturopata przybliża tematykę danego kursu w sposób praktyczny.

Rekrutacja na szkolenie prowadzona będzie w trybie ciągłym do dnia 24.11.2023 r. Rejestracja na szkolenie odbywa się poprzez platformę e-CDR pod adresem https://planowanie.cdr.gov.pl/szkolenia/. Na podanej stronie należy w pierwszej kolejności się zarejestrować, a następnie zalogować i zapisać na szkolenie. O uczestnictwie w kształceniu decyduje terminowe dopełnienie zgłoszenia, a w przypadku dużej liczby chętnych kolejność zgłoszeń. Udział w szkoleniu jest bezpłatny. 

Uczestnicy szkolenia zobowiązani są do posiadania indywidualnego konta poczty elektronicznej, na które osoby zakwalifikowane na szkolenie otrzymają potwierdzenie przyjęcia wraz z indywidualnym loginem i hasłem dostępu oraz instrukcją logowania. Uczestnicy szkolenia otrzymają zaświadczenie o ukończeniu szkolenia wydane przez CDR O/Kraków. Warunkiem otrzymania zaświadczenia jest pozytywny wynik testu zaliczeniowego - co najmniej 80% poprawnych odpowiedzi.

Osoby do kontaktu:

w sprawach merytorycznych: Karolina Boba – DROW, tel. 12 424 05 21, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

w sprawach organizacji i rekrutacji: Magdalena Hojniak – ZMDiDZ, tel. 12 424 05 24, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

w sprawach technicznych i dostępności do platformy e-learningowej:
Bartłomiej Mitka – ZPiW, tel. 12 424 05 40, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Krzysztof Kucia – ZPiW, tel. 12 424 05 02, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Piotr Tatar – ZPiW, tel. 12 424 05 02, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.l

W załączeniu:

Harmonogram szkolenia

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Materiał opracowany przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie.

 

Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej
"Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.