Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie organizuje  w dniach 10 – 11 kwiecień 2014 r. szkolenie dla nauczycieli szkół rolniczych pod tytułem „Myślenie projektowe zgodne z założeniami nowego okresu programowania”.  

 

Szkolenie ma charakter podstawowy. Do udziału w nim zapraszamy nauczycieli, którzy nie mają wiedzy i doświadczenia w pisaniu projektów, a chcieli by ją nabyć. 

W trakcie warsztatów mówić będziemy  o zasadach myślenia projektowego, roli komunikacji w tym obszarze oraz o rozwiązywaniu problemów zawodowych i lokalnych za pomocą projektów. 

Wiedza ta zostanie przekazana w kontekście głównych celów i priorytetów nowej perspektywy finansowej ze szczególnym uwzględnieniem wsparcia w ramach PROW 2014 – 2020. Udział w warsztatach pozwoli przygotować się do aktywnego uczestnictwa w pracach zespołów projektowych oraz skutecznego aplikowania o wsparcie w nowej perspektywie finansowej.

Tematyka warsztatów obejmuje:

1.    Założenia nowej perspektywie finansowej ze szczególnym uwzględnieniem PROW 2014 - 2020

2.    Środki wsparcia dla przyjętych priorytetów i celów szczegółowych PROW 2014 – 2020

3.    Rola i znaczenie komunikacji oraz budowa współpracy w zespole projektowym.

4.    Wprowadzenie do myślenia projektowego – wykład z elementami warsztatowymi

5.    Myślenie warsztatowe w praktyce, czyli jak przygotować dobry projekt – zajęcia warsztatowe

6.    Źródła sukcesów i porażek przy tworzeniu i realizacji projektów.

Nauczycieli zainteresowanych udziałem w niniejszym szkoleniu, prosimy o przesłanie wypełnionych Kart zgłoszenia uczestnictwa i Informacji o uczestniku w terminie do 31 marca 2014 roku. Warunkiem uzyskania Zaświadczenia o uczestniczeniu w szkoleniu, jest czynny udział w warsztatach, których efektem będzie przygotowane fiszki projektowej.

Kartę zgłoszenia oraz informację o uczestniku (w załączniku) prosimy przesłać mailem (skan) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , pod nr fax: 12 424 05 05 lub pocztą tradycyjną na adres CDR O/Kraków.

Koszt udziału w warsztatach wynosi 180 zł brutto od osoby (jeden nocleg, wyżywienie, serwis kawowy) . Istnieje możliwość skorzystania z dodatkowego noclegu w przeddzień szkolenia w cenie 60 zł/osobę. Opłata dotyczy jedynie części socjalnej szkolenia. 

Część merytoryczna jest bezpłatna.

Uwaga

Warsztaty będą mogły się odbyć, jeżeli chęć uczestnictwa w nich zgłosi 20 osób. 

W związku z powyższym po zakończeniu rekrutacji tj. w dniu 1 kwietnia 2014 r. osobom, które prześlą karty zgłoszeń, pocztą e-mail potwierdzimy aktualność naszej oferty.

 

Osoby do kontaktu:

•w sprawach merytorycznych szkolenia:

Jadwiga Nowakowska - Dział Rozwoju Obszarów Wiejskich, tel. 12 424 05 25; e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

•w sprawach organizacji i rekrutacji:

Grzegorz Dziedzic- Zespół Metodyki, Doskonalenia Zawodowego i Kontroli Doradztwa Rolniczego, tel. 12 424 05 06; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.%20%20">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

 

info o uczestniku

karta zgłoszeniowa

harmonogram

zakrest tematyczny