Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Krakowie organizuje 2-dniowe szkolenie pn. „Ekonomia społeczna, jako rodzaj działalności, która łączy w sobie cele społeczne i ekonomiczne – Możliwości tworzenia gospodarstw opiekuńczych".

Gospodarstwa opiekuńcze stanowią element szerszej koncepcji tzw. rolnictwa społecznego, łączącego ideę rolnictwa wielofunkcyjnego i usługowo – społecznego wraz z opieką zdrowotną na poziomie lokalnym. W Polsce idea tworzenia gospodarstw opiekuńczych jest jeszcze słabo znana, dlatego CDR o/Kraków we współpracy z Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Minikowie serdecznie zapraszają na szkolenie poświęcone powyższej tematyce.

Szkolenie odbędzie się w siedzibie Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Krakowie, 
ul. Meiselsa 1, w terminie 04-05.11.2015 r.

Celem szkolenia będzie zapoznanie doradców rolnych z tematyką rolnictwa społecznego oraz przedstawienie jego różnych form występujących w Europie, a także zaprezentowanie krajowych doświadczeń z tworzenia gospodarstw opiekuńczych - w województwie kujawsko-pomorskim i podkarpackim. Szczegółowy program w załączeniu.

Koszt uczestnictwa w dwudniowym szkoleniu dla doradców rolnych (pracowników ODR i izb rolniczych) dla jednej osoby wynosi 188,00 zł brutto. Opłata dotyczy jedynie części socjalnej szkolenia (zakwaterowanie, wyżywienie, serwis kawowy). Część dydaktyczna jest bezpłatna.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o przesłanie formularza zgłoszeniowego, w tym: Karty zgłoszenia uczestnictwa (do pobrania na stronie internetowej www.cdr.gov.pl/krakow/) pocztą elektroniczną (skan) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod nr faxu: 12 424 05 05 lub pocztą tradycyjną na adres: Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Krakowie, ul. Meiselsa 1, 31-063 Kraków - do dnia 02.11.2015 r.
O uczestnictwie w szkoleniu decyduje terminowe dopełnienie zgłoszenia, a w przypadku dużej liczby chętnych kolejność zgłoszeń.

Osoby do kontaktu:

- w sprawach merytorycznych szkolenia: Marta Starmach - Dział Rozwoju Obszarów Wiejskich, tel. 12 424 05 09; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- w sprawach organizacji i rekrutacji: Grzegorz Dziedzic, tel. 12 424 05 06;
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do pobrania:
- Harmonogram
- Krata zgłoszenia