W dniach 8-9 września 2018 roku, w Nawojowej koło Nowego Sącza, dobyła się największa wystawa rolnicza w Małopolsce, Agropromocja 2018.

Podczas 28 edycji swoje stoisko promowało również Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Krakowie. Wystawa stanowiła niepowtarzalną okazję do zaprezentowania różnorodnej publiczności oferty rynkowej firm działających w sferze agrobiznesu, dlatego też podczas tej edycji swój dorobek, wyroby i usługi prezentowało ponad 400 firm z branży rolniczej i okołorolniczej, wystawców indywidualnych oraz instytucji. Imprezie towarzyszyły pokazy, konkursy, występy zespołów artystycznych i inne atrakcje.

Głównym punktem programu targów były podsumowania etapów wojewódzkich konkursów branżowych, w tym na "Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne". Konkurs ten od ponad 10 lat organizuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu. Tym razem nagrody laureatom wręczał Dyrektor CDR O/Kraków Krzysztof Duda.

Agropromocja, z uwagi na swoją renomę i prestiż, stanowiła także atrakcję dla profesjonalnej publiczności, przedstawicieli instytucji i organizacji działających na rzecz wsi i rolnictwa, liczne rzesze mieszkańców miast i wsi oraz dziennikarzy prasy, radia i telewizji.

W czasie wystawy odbył się również finał regionalny konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów”. Zagroda Edukacyjna państwa Barbary i Andrzeja Mikołajewiczów z Czorsztyna odebrała dwie nagrody główne w kategoriach: produkty regionalne pochodzenia roślinnego oraz napoje regionalne za ocet mirablekowy oraz nalewkę z mirabelki. Jednocześnie produkty państwa Mikołajewiczów zostały nominowane do prestiżowej nagrody „PERŁA 2018” w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów”, którego wielki finał odbędzie się 30 września 2018 w trakcie targów Smaki Regionów w Poznaniu.
Życzymy powodzenia!