Za niespełna miesiąc, 12 LISTOPADA 2018 (pon), w Ekologicznym Uniwersytecie Ludowym w Grzybowie odbędą się Warsztaty Szkoleniowe z Reintrodukcji Starych Odmian roślin użytkowych dla rolników-praktyków. 

W ramach warsztatów rolnicy będą mogli nawiązać kontakt z koordynatorami programu Reintrodukcji Starych Odmian oraz dowiedzieć się więcej o tym jak wprowadzić do uprawy i sprzedaży tradycyjne, regionalne rośliny. Zachęcamy do udostępnienia informacji w swoich sieciach. Warsztaty będą okazją do spotkania w gronie rolników, którym bliskie są działania na rzecz suwerenności żywnościowej, rolnictwa ekologicznego czy agro-bioróżnorodności, w szczególności w kontekście nasion.

Program Reintrodukcji daje rolnikom możliwości dostępu do lokalnych, dawnych odmian roślin użytkowych z Krajowego Banku Nasion (jeszcze przez kolejne dwa lata) oraz finansuje usługę reintrodukcji, której podejmuje się rolnik/rolniczka w swoim gospodarstwie. Jest to bardzo ciekawa propozycja dla rolników, którzy chcieliby wprowadzić do upraw tradycyjne odmiany i wykorzystać je również w sprzedaży.

WIĘCEJ INFORMACJI:
http://nyeleni.pl/en/reintrodukcja/
Strona FB: https://www.facebook.com/events/310075363144400/?active_tab=about

REJESTRACJA: https://docs.google.com/forms/d/1SK1Q_KWYuBCPHMlqJ7htSVa4pFVsU6RKr4naFwNU7VQ/edit
PROGRAM: https://docs.google.com/document/d/1FrpBzFj5yeqZQ1a2haQphPwdiJ_Dc1I1j03C9suZALk/edit?usp=sharing..

Plakat Warsztatów

Organizatorzy:
Instytut Ogrodnictwa INHORT
Krajowe Centrum Roślinnych Zasobów Genowych
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi


Partnerzy:
Nyeleni Polska
Ekologiczny Uniwersytet Ludowy