Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Krakowie informuje, że XVIII Ogólnopolskie Sympozjum Agroturystyczne odbędzie się wyjątkowo w październiku 2019 roku w Krakowie. Dokładny termin i miejsce konferencji będą wyłonione w drodze procedury zamówień publicznych, dlatego podamy je Państwu niezwłocznie po jej zakończeniu.

Tematem tegorocznej konferencji jest 

„Polskie dziedzictwo kulturowe szansą rozwoju turystyki wiejskiej”.

Publikacja XVIII Sympozjum Agroturystycznego będzie wydana po konferencji jako numer kwartalnika „Zagadnienia Doradztwa Rolniczego”. Zapraszamy do przygotowania artykułów, komunikatów i doniesień do publikacji, które powinny dotyczyć studiów, materiałów, komunikatów z badań, prac przeglądowych oraz rozpraw dotyczących tematu wiodącego sympozjum, w tym w szczególności następujących zagadnień:
- Potencjał turystyczny polskiego dziedzictwa kulturowego
- Kulturowe uwarunkowania rozwoju turystyki wiejskiej w regionach.
- Współpraca podmiotów w zachowaniu i interpretacji dziedzictwa wiejskiego.
- Rozwój rynku pracy na obszarach wiejskich poprzez turystykę związaną z dziedzictwem.
- Dobre praktyki w zakresie turystyki dziedzictwa na obszarach wiejskich.

Osoby zainteresowane publikacją opracowania naukowego w publikacji prosimy o zgłoszenie jego tytułu wraz z 1-stronicowym streszczeniem do 30 lipca 2019 r. poczta elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz o przesłanie pełnych na nośniku elektronicznym lub pocztą elektroniczną, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20 października 2019 r. na adres:

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, Oddział w Poznaniu,
61-659 Poznań, ul. Winogrady 63,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem „Sympozjum Agroturystyczne”.

Ogólnopolskie Sympozjum Agroturystyczne organizowane jest cyklicznie od roku 1993 jako forum integracji środowisk skupionych wokół rozwoju turystyki wiejskiej oraz jako płaszczyzna wiedzy i wymiana doświadczeń pomiędzy nauką, instytucjami publicznymi i praktyką. Ogólnopolska konferencja podejmuje zagadnienia aktualnie intrygujące środowisko turystyki wiejskiej wybierając wiodący temat przewodni, wokół którego prowadzona jest zasadnicza dyskusja. Organizowane corocznie do roku 2001, a następnie w cyklu dwuletnim Sympozjum gości każdorazowo w innej części Polski, stwarzając, poza merytoryczną dyskusją, dodatkowe szanse prezentacji i promocji poszczególnych regionów. W swej historii Sympozjum gościło na Suwalszczyźnie, Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, Lubelszczyźnie, Ziemi Lubuskiej, Podlasiu, Podkarpaciu, Pomorzu, w Bieszczadach, Sudetach, Beskidzie Sądeckim, Małopolsce, Wielkopolsce i Mazowszu oraz Ziemi Świętokrzyskiej. 

mapka

Do pobrania:
- program ramowy
- wskazówki dla autorów
- karta zgłoszenia referatu


slogan