Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie w dniu 10 grudnia 2020 r. organizuje webinarium pt. „Produkty pszczelarskie w gospodarstwie domowym - kosmetologia i zdrowie oraz naturalne środki czyszczące - zastosowanie i metody przygotowania”.
Uwaga: W dniu dzisiejszym (7.12.2020 r) rekrutacja została zakończona.

Szkolenie adresowane jest do specjalistów i doradców zatrudnionych w ośrodkach doradztwa rolniczego oraz w Centrum Doradztwa Rolniczego. 

Celem szkolenia jest edukacja pracowników ośrodków doradztwa rolniczego, głównie zajmujących się wiejskimi gospodarstwami domowymi z zakresu kosmetologii i aspektów zdrowotnych produktów pszczelarskich w gospodarstwie domowym oraz zastosowania i metod przygotowania naturalnych środków czyszczących.

Zajęcia prowadzone będą w formie interaktywnych warsztatów on-line. Podczas krótkiej części teoretycznej uczestnicy dowiedzą się o możliwościach wykorzystania produktów pszczelich w leczeniu stanów bólowych, zmian skórnych i ran oraz do pielęgnacji skóry. W części praktycznej poznają receptury. W trakcie warsztatów, przygotowane zostanie 5 produktów, a kolejne receptury będą podane. Uczestnicy otrzymają skrypty z recepturami prozdrowotnymi przygotowywanymi podczas zajęć wraz z opisem wykorzystywanych produktów i ich właściwości oraz informacjami o produktach pszczelich wykorzystywanych w kosmetyce.

Podczas zajęć zostaną wykonane następujące produkty:
1. Peeling do ciała - na bazie miodu i kawy/cukru/soli.
2. Balsam do ust – na bazie naturalnych olejów i maseł kosmetycznych z dodatkiem wosku pszczelego i miodu.
3. Naturalne świece woskowe z olejkami eterycznymi.
4. Nalewkę propolisową.
5. Syropy na przeziębienia.
6. Spray do kurzu, płyn do podłóg.
7. Płyn zmiękczający tkaniny.
8. Od-kamienianie czajnika/kawiarki/garnków.

Ponadto, podczas warsztatów, zostanie podanych wiele sposobów radzenia sobie z różnymi schorzeniami tj. brak odporności, choroby układu krążenia, choroby autoimmunologiczne, oparzenia, odleżyny, zmarszczki, katar etc.

Naturalne środki czyszczące
Naturalne i ekologiczne środki czystości każdy w prosty sposób może wykonać sam w domu, wykorzystując tak podstawowe środki dostępne w każdej kuchni, jak soda oczyszczona, ocet, boraks, soda kaustyczna czy kwasek cytrynowy oraz olejki eteryczne. Podczas warsztatów zostanie pokazane, jak wykorzystać ogólnie dostępne produkty, nie tylko w kuchni, ale w całym domu. Poza przepisami, które wykonane zostaną podczas warsztatów prowadzący zaprezentują różne produkty pszczele - miód, pyłek, pierzgę, propolis, mleczko pszczele i gotowe produkty, które można z nich wykonać - maści i kremy, nalewki, miody pitne, świece etc. Prowadzący będzie w stałym kontakcie z uczestnikami, tak, żeby jak najlepiej odpowiedzieć na pytania pojawiające się podczas spotkania i realne potrzeby.

manufaktura

Prowadzący: Magdalena Kozerska - dyplomowany pszczelarz, trener, doradca, mentor i coach z 20-letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. W 2015 roku wraz z mężem założyła Pasiekę Miodowa Manufaktura, w której pozyskiwane są miody z terenów miejskich, leśnych i wiejskich. Jest autorem programu kreatywnych warsztatów pszczelarskich dla dzieci pobudzających zmysły, integrację sensoryczną, chęć poznawania świata przyrody i budujących świadomość ekologiczną. Od 2017 roku prowadzi Fundację Kochajmy Pszczoły, w której realizuje programy edukacyjne skierowane do różnych grup odbiorców.

Doradców zainteresowanych udziałem w szkoleniu, prosimy o przesłanie wypełnionych Kart zgłoszenia uczestnictwa w terminie do 8 grudnia 2020 roku mailem (skan) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod nr fax: 12 424 05 05 lub oryginał pocztą tradycyjną na adres CDR O/Kraków.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc na platformie szkoleniowej, o przyjęciu na webinarium będzie decydować kolejność zgłoszeń. Do udziału w szkoleniu wymagany jest indywidualny adres poczty elektronicznej. Zakwalifikowani uczestnicy otrzymają przed szkoleniem link do platformy Teams z indywidualnym dostępem do szkolenia. Uczestnicy otrzymają Zaświadczenie o uczestniczeniu w szkoleniu.


Udział w zajęciach dydaktycznych dla doradców ODR jest bezpłatny.


Osoby do kontaktu:

w sprawach merytorycznych szkolenia:
Karolina Boba - DROW, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

w sprawach organizacji i rekrutacji:
Dorota Migocka - ZMiDZ , e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

w sprawach technicznych:
Krzysztof Kucia – ZPW, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 12 424 05 02
Bartłomiej Mitka – ZPW, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 12 424 05 40
Piotr Tatar – ZPW, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 12 424 02


Do pobrania:

Harmonogram szkolenia


Serdecznie zapraszamy!