Platforma Access2Markets to nowy publiczny portal informacyjny o dostępie do rynków krajów pozaunijnych oraz zasadach importu do Unii Europejskiej. Portal zastąpił dwa dotychczasowe unijne narzędzia: MADB (the Market Access Database) oraz EU Trade Helpdesk. Seminarium odbędzie się online 26 stycznia 2021 roku.

Na platformie można znaleźć wszystkie taryfy celne, procedury celne i formalności oraz wymogi dotyczące produktów w odniesieniu do ponad 120 rynków poza UE, których wartość eksportowa przekracza łącznie 90%. Access2Markets jest narzędziem, które ma zapewnić wsparcie dla eksportu jak i importu.

W celu rozpowszechniania informacji o platformie, Komisja Europejska zaprasza wszystkich zainteresowanych przedstawicieli administracji i przedsiębiorców na seminarium na temat nowo uruchomionego portalu " Access2Markets".

Seminarium odbędzie się online 26 stycznia 2021 r., w godzinach 9:00-11:00, za pośrednictwem narzędzia konferencyjnego Interactio. Wydarzenie będzie tłumaczone na język angielski, estoński, chorwacki, włoski, litewski i portugalski.

Rejestracja jest możliwa do 22 stycznia 2021 r. TUTAJ

Źródło: https://www.gov.pl/web/ijhars/