Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie zaprasza do udziału w szkoleniu e-learningowym pn. „Koncepcja Smart Villages na obszarach górskich i podgórskich”. Szkolenie adresowane jest do mieszkańców obszarów wiejskich, rolników, przedsiębiorców, przedstawicieli podmiotów doradczych, przedstawicieli organizacji pozarządowych, jednostek samorządu terytorialnego, jednostek naukowych oraz innych osób zaineresowanych tematyką smart villages.

Szkolenie zostało opracowane w ramach operacji pn.”Rozwój górskich i podgórskich terenów wiejskich w oparciu o potencjał obszaru i produkty markowe” realizowanej z Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2020 – 2021.

Szkolenie odbędzie się w terminie 8-26.03.2021 r. na platformie edukacyjnej CDR O/Kraków www.cdrkursy.pl.

Cele szkolenia:

  • Przybliżenie teoretycznych założeń koncepcji smart villages, w tym wyjaśnienie jej genezy oraz zidentyfikowanie deficytów obszarów wiejskich, które powinny zostać zmniejszone poprzez „smart” działania.
  • Przedstawienie procesu strategicznego smart rozwoju przykładowej wioski z obszaru górskiego i podgórskiego.
  • Zaprezentowanie dobrych praktyk z zakresu smart villages, w tym pochodzących z obszarów górskich i podgórskich w całej Europie.

Szkolenie składa się z trzech modułów edukacyjnych:

  1. Koncepcja Smart Villages – wprowadzenie do tematu.
  2. Strategia rozwoju obszarów górskich i podgórskich w oparciu o koncepcję Smart Villages.
  3. Smart Villages - dobre przykłady rozwoju obszarów górskich i podgórskich.

Rekrutacja na szkolenie prowadzona będzie w terminie 17.02 – 8.03.2021 r. Kartę zgłoszenia uczestnictwa prosimy przesłać wyłącznie mailem (skan lub zdjęcie) na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

O terminie udostępnienia szkolenia poszczególnym osobom będzie decydować dopełnienie formalności związanych ze zgłoszeniem. Uczestnicy szkolenia zobowiązani są do posiadania indywidualnego konta poczty elektronicznej, na które osoby zakwalifikowane na szkolenie otrzymają potwierdzenie przyjęcia wraz z indywidualnym loginem i hasłem dostępu oraz instrukcją logowania. Uczestnicy szkolenia otrzymają zaświadczenie o ukończeniu szkolenia wydane przez CDR O/Kraków. Warunkiem otrzymania zaświadczenia jest pozytywny wynik testu zaliczeniowego.

Jednocześnie informujemy, że uruchomienie kolejnego szkolenia pn. ”Profile działalności dedykowane dla obszarów górskich i podgórskich” opracowanego w ramach ww. operacji z PO KSOW 2020-2021 planowane jest w terminie 29.03 – 23.04.2021 r.

Zapraszamy do udziału w szkoleniu!


Osoby do kontaktu:

• w sprawach merytorycznych:
Klaudia Kieljan – Dział Rozwoju Obszarów Wiejskich, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Michał Wnęk – Dział Rozwoju Obszarów Wiejskich, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

• w sprawach organizacji i rekrutacji:
Dorota Migocka – Zespół Metodyki Doradztwa i Doskonalenia Zawodowego,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

• w sprawach technicznych i dostępności do platformy e-learningowej:
Bartłomiej Mitka – Zespół Promocji i Wydawnictw,
tel. 12 424 05 40, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Krzysztof Kucia – Zespół Promocji i Wydawnictw,
tel. 12 424 05 02, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Do pobrania:

- karta zgłoszenia uczestnictwa
- harmonogram

ksow

Odwiedź portal KSOW –www.ksow.pl
Zostań Partnerem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich

 

ue ksow

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Projekt opracowany przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej
"Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.