Kodeks Dobrych Praktyk oznakowania „Wolne od GMO”
- 13 Kwi
Polskie Stowarzyszenie Producentów Oleju udostępnia najnowszą publikację w postaci „Kodeksu Dobrych Praktyk stosowania oznakowania „Wolne od GMO” dla przetwórców rzepaku”.
Inicjatywa powstania standardu branżowego dla stosowania oznakowania „Wolne od GMO” przez przetwórców rzepaku miała na celu ułatwienie właściwej interpretacji i stosowania przepisów ustawy z dnia 13 czerwca 2019 roku o oznakowaniu produktów wytworzonych bez wykorzystania organizmów genetycznie zmodyfikowanych jako wolnych od tych organizmów, co jest oczywiście środkiem zmierzającym do kluczowego celu przedsięwzięcia, jakim jest promocja stosowania pasz rzepakowych i oleju rzepakowego poprzez zapewnienie lepszej rozpoznawalności krajowych produktów przerobu nasion rzepaku w zakresie nie występowania modyfikacji genetycznych.
Kodeks powstał we współpracy z kancelarią KPMG Law oraz merytorycznym wsparciem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Polskiej Izby Mleka. W jego powstanie zaangażowani byli również eksperci zrzeszonych w PSPO tłoczni.
Publikacja do pobrania TUTAJ
Źródło: Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie