LEADERATORIUM

PORTAL INFORMACYJNY DLA LOKALNYCH SPOŁECZNOŚCI

Get Adobe Flash player

Ogólnodostępna siłownia w Krościenku nad Dunajcem

Pierwsza siłownia na obszarze LGD „ Gorce-Pieniny” zrealizowana w ramach małych projektów.

Poniżej prezentujemy Państwu przykład małego projektu, czyli dobrze zainwestowanych pieniędzy na obszarach wiejskich.

 

Beneficjent:  Gmina Krościenko nad Dunajcem

 

Tytuł operacji - Dostawa i montaż urządzeń  rekreacyjno-sportowych przy  ścieżce pieszo rowerowej w Krościenku na Dunajcem.

 

Cel operacji: Rozwijanie turystyki i rekreacji na obszarze LSR, poprzez udostępnienie  urządzeń rekreacyjno-sportowych przy ścieżce pieszo-rowerowej w Krościenku.

 

Realizacja operacji obejmowała montaż ogólnodostępnej siłowni zewnętrznej na bulwarach w Krościenku, która wzbogaci ofertę sportowo-rekreacyjną gminy. Elementy wyposażenia siłowni stanowi siedem urządzeń rekreacyjno-gimnastycznych takich jak: orbitrek eliptyczny +wioślarz ,wyciskanie siedząc +wyciąg górny, piechur+ twister, motyl klasyczny+ motyl odwrócony, ,ławka podwójna, drążki gimnastyczne + podciąg nóg z płaskimi wspornikami na przedramiona oraz stolik szachowy, które doskonale wpisują się w prozdrowotne trendy i zalecenia do bardziej aktywnego spędzania wolnego czasu.

Potrzeba realizacji takiego zadania   wynikała  z braku na terenie gminy i najbliższych okolic tego typu urządzeń rekreacyjnych tzw: ścieżek zdrowia czyli  siłowni zewnętrznych, oraz  potrzeb mieszkańców i turystów na tego typu formy rekreacji i wypoczynku.

 

Mamy nadzieję ,że  miejsce to  szybko stanie się ulubionym  miejscem spotkań  mieszkańców oraz turystów, i będzie sprzyjać integracji  mieszkańców oraz wpłynie na poprawę oferty spędzania wolnego czasu, oraz na wzrost atrakcyjności turystycznej  obszaru LGD.

 

Operacja realizuje  wskaźnik produktu LSR -liczba  zrealizowanych  zadań inwestycyjnych z zakresu rozwoju infrastruktury społeczno-kulturalnej, sportowej i rekreacyjnej

 

Wartość całkowita projektu – 51 125

 

Kwota dofinansowania w ramach Leadera - 24 950 zł

Projekt został zrealizowany w roku 2014r. Wniosek, złożony przez Gminę Krościenko za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna  Grupa Działania „Gorce-Pieniny”.

 

Krystyna Kubik

LGD "Gorce- Pieniny"

 

 

Galeria zdjęć siłowni nad Dunajcem

Szukaj

Zaloguj się

Newsletter

ile jest 2+2-3?
Imię:
Email:

Centrum Doradztwa

Rolniczego w Brwinowie

Oddział w Krakowie

  http://produktyregionalne.edu.pl