LEADERATORIUM

PORTAL INFORMACYJNY DLA LOKALNYCH SPOŁECZNOŚCI

Get Adobe Flash player

Aktualności

Konkurs „Świat się kręci wokół wsi!” czeka na zgłoszenia!

Jeśli z pasją opowiadasz o swojej wsi lub gospodarstwie, jesteś osobą świadomą atutów twojej okolicy i pragniesz trafić ze swoją opowieścią do szerszego grona odbiorców — gratulacje — połowa pracy jest już za Tobą. Teraz wystarczy, że chwycisz aparat, kamerę lub telefon i nagrasz film pokazujący zmieniającą się, polską wieś. Nie musisz dysponować profesjonalnym sprzętem, nie musisz też mieć wykształcenia filmowego — najważniejsza jest Twoja historia!

Czytaj więcej...

O KWARTALNIKU TRZECI SEKTOR

„Kwartalnik Trzeci Sektor” to interdyscyplinarne czasopismo naukowe, którego celem jest prezentowanie praktykom, badaczom, ekspertom i decydentom najnowszej wiedzy na temat kondycji i perspektyw rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w Polsce i na świecie.

Czytaj więcej...

Ile nam dało podejście LEADER?

Komisja Europejska opublikowała w drugiej połowie marca badanie oceniające dotychczasowy wpływ podejścia LEADER na rozwój terytorialny. Konkluzja mówi, że w ramach Leader-a opracowano rozwiązania, które na gruncie lokalnym stanowiły skuteczną odpowiedź wobec wyzwań i możliwości rozwoju gospodarczego i społecznego.

Czytaj więcej...

Małopolskie organizacje pozarządowe - pomoc dla Ukrainy

Prosimy organizacje pozarządowe, które chciałyby wesprzeć pomoc humanitarną dla Ukrainy o zgłaszanie swoich działań do służb Wojewody, który na poziomie województwa koordynuje wszelkie działania i jest w stałym kontakcie z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. W związku z trudną sytuacją na granicy, prosimy o nie podejmowanie działań indywidualnie.

Czytaj więcej...

Konkurs Samorząd PRO FAMILIA 2022 – przewodnik dla gmin

o 31 marca br. gminy mogą zgłaszać się do drugiej już edycji konkursu „Samorząd PRO FAMILIA” organizowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Zgłoszeń można dokonywać drogą elektroniczną poprzez udostępniony urzędom gmin system CAS (Centralna Aplikacja Statystyczna). Przygotowaliśmy praktyczny przewodnik, w którym krok po kroku dowiedzą się Państwo jak dokonać zgłoszenia oraz jakie warunki należy spełnić.

Czytaj więcej...

Dołącz do LEADER-a!

Europejska Sieć na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (ENRD) powołuje nową Grupę Tematyczną do spraw podejścia LEADER (Thematic group “Making the seven LEADER principles work in practice for all LAGs under the CAP Strategic Plans”).

Czytaj więcej...

Szukaj

Zaloguj się

Newsletter

ile jest 2+2-3?
Imię:
Email:

Centrum Doradztwa

Rolniczego w Brwinowie

Oddział w Krakowie

  http://produktyregionalne.edu.pl