LEADERATORIUM

PORTAL INFORMACYJNY DLA LOKALNYCH SPOŁECZNOŚCI

Get Adobe Flash player

Aktualności

Nowa wspólna polityka rolna od 1 stycznia 2023 r.

Komisja Europejska przedstawiła wniosek dotyczący reformy wspólnej polityki rolnej (WPR) w 2018 r., wprowadzając nowy sposób działania na rzecz modernizacji i uproszczenia unijnej polityki rolnej. Nowe przepisy dotyczące WPR zostały formalnie przyjęte 2 grudnia 2021 r.

Czytaj więcej...

Plan Strategiczny dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027

Plan Strategiczny dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 (PS WPR 2023-2027) to dokument opracowany na podstawie analizy potrzeb polskiego rolnictwa, wykorzystujący możliwości, jakie oferuje zreformowana Wspólna Polityka Rolna (WPR). Takie podejście daje szansę, także w kolejnych latach na skuteczne, trwałe wzmacnianie konkurencyjności i rozwój polskiego rolnictwa oraz rozwój obszarów wiejskich z uwzględnieniem aspektów przejścia do zielonej i cyfrowej gospodarki. 

Czytaj więcej...

Jak napisać lokalną strategię rozwoju? Zapraszamy na bezpłatne szkolenia online!

W odpowiedzi na zgłaszane przez lokalne grupy działania zapotrzebowanie na zdobycie wiedzy z opracowania lokalnych strategii rozwoju, zapraszamy przedstawicieli lokalnych grup działania w Polsce — istniejących, nowo powstałych, jednofunduszowych i wielofunduszowych, do udziału w organizowanych przez nas bezpłatnych szkoleniach z „zakresu pisania lokalnych strategii rozwoju, które będą realizowane w ramach interwencji LEADER”. Szkolenia będą prowadzone w formule online.

Czytaj więcej...

Zapraszamy do Kielc, na Europejski Parlament Wiejski!

W dniach 12-15 września, po raz pierwszy w naszym kraju, odbędzie się spotkanie Europejskiego Parlamentu Wiejskiego, pod hasłem „Usłysz głos wsi!”. To wyjątkowe, międzynarodowe wydarzenie, przewiduje pracę blisko 400 uczestników w grupach tematycznych, spotkaniach plenarnych oraz wizytach terenowych. Do uczestnictwa w tym bezpłatnym wydarzeniu zapraszamy wszystkie osoby działające na rzecz i dla dobra obszarów wiejskich Europy.

Czytaj więcej...

Konkurs „Świat się kręci wokół wsi!” czeka na zgłoszenia!

Jeśli z pasją opowiadasz o swojej wsi lub gospodarstwie, jesteś osobą świadomą atutów twojej okolicy i pragniesz trafić ze swoją opowieścią do szerszego grona odbiorców — gratulacje — połowa pracy jest już za Tobą. Teraz wystarczy, że chwycisz aparat, kamerę lub telefon i nagrasz film pokazujący zmieniającą się, polską wieś. Nie musisz dysponować profesjonalnym sprzętem, nie musisz też mieć wykształcenia filmowego — najważniejsza jest Twoja historia!

Czytaj więcej...

Szukaj

Centrum Doradztwa

Rolniczego w Brwinowie

Oddział w Krakowie

  http://produktyregionalne.edu.pl