LEADERATORIUM

PORTAL INFORMACYJNY DLA LOKALNYCH SPOŁECZNOŚCI

Get Adobe Flash player

Goście z Turyngii w LGD „Gorce-Pieniny”

W dniu 1 kwietnia 2013 r. Lokalna Grupa Działania „Gorce-Pieniny”” gościła na swoim terenie przedstawicieli LGD  z Turyngii oraz przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie którzy  wyjazd ten zorganizowali w ramach współpracy . Małopolska i Turyngia obchodzą w  tym roku 15 lat współpracy.

LGD z Turyngii reprezentowała Beate Kunnen – naczelnik wydziału LEADER w Ministerstwie Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Turyngii, Elvira Rottenkolber – Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Turyngii, koordynator projektu wymiany urzędników a Urząd Marszałkowski Pani Danuta Filipczyk- Smaś oraz Rafał Kocot- Kancelaria Zarządu  Urzędu Marszałkowskiego. Grupa  z Turyngii przebywała w Polsce kilka  dni - jedną z wizyt był obszar Lokalnej Grupy Działania „Gorce-Pieniny.

Tematami przewodnimi wizyty były: aktywność społeczności wiejskiej, zapoznanie się z dobrymi praktykami dot. realizacji projektów dofinansowanych w ramach PROW 2007-2013 oraz wymiana wzajemnych doświadczeń. Uczestnicy wizyty zainteresowani byli przede wszystkim działaniami realizowanymi przez nasze stowarzyszenie  w ramach wdrażania LSR oraz działaniami promocyjnymi .

Realizując pierwszy punkt wizyty goście zawitali do naszego biura w Krościenku, aby zobaczyć  nasze warunki pracy. W imieniu zarządu gości przywitała Prezes stowarzyszenia Pani Krystyna Kubik ,skarbnik Pan Andrzej Wojtaszek oraz pracownicy biura.

Następnie goście udali się do sali konferencyjnej, gdzie regionalnie powitał ich pieniński muzyk Jasiu Kubik, którym goście byli zachwyceni. Tam też  zaprezentowaliśmy film „ Kraina niezapomnianych chwil” oraz w formie multimedialnej  pokazaliśmy zrealizowane projekty na obszarze  LGD. Po prezentacji goście zadawali wiele pytań w wyniku, której wywiązała się ożywiona dyskusja na temat realizacji LSR oraz sposobów podejścia do lokalnych problemów i metod ich rozwiązywania. Przedstawiciele Ministerstw zainteresowani byli naszymi metodami pracy nad przygotowaniem nowej  Lokalnej Strategii Rozwoju  oraz  sposobem „ przetrwania” stowarzyszenia w okresie przejściowym.

Kolejny punkt programu zaprowadził nas  na źródła mineralne „ Stefan i Michalina” oraz  przydomowy basen u Pana Gerwazego Skubisza.

Dużym zainteresowaniem gości cieszył się zrealizowany projekt tj; siłownia zewnętrzna nad Dunajcem oraz pobliski plac zabaw dla dzieci. W ramach zwiedzania Krościenka pochwaliliśmy się projektami tj: tablicą interaktywną, informatami oraz odnowionym centrum Krościenka z amfiteatrem nad Dunajcem.

 

Z Krościenka udaliśmy się do gminy Czorsztyn, gdzie goście zwiedzili ruiny  zamku w Czorsztynie , przystań flisacką oraz na własne oczy mogli zobaczyć słynne malowidło uliczne na koronie zapory wodnej w Niedzicy, oraz zamek w Niedzicy.

 

Po tak aktywnie spędzonym  dniu na naszym obszarze  i wymianie materiałów promocyjnych goście z uśmiechami na twarzy i głowami pełnymi pomysłów wrócili do Krakowa.

 

Krystyna Kubik

LGD "Gorce-Pieniny"

Szukaj

Zaloguj się

Newsletter

ile jest 2+2-3?
Imię:
Email:

Centrum Doradztwa

Rolniczego w Brwinowie

Oddział w Krakowie

  http://produktyregionalne.edu.pl