LEADERATORIUM

PORTAL INFORMACYJNY DLA LOKALNYCH SPOŁECZNOŚCI

Get Adobe Flash player

Zachowania obywatelskie - sposób na sukces organizacji

Tytułem wstępu - o potrzebie doskonalenia organizacji. Efektywność to pojęcie trudne zarówno do zdefiniowania jak i do zmierzenia.

 

 

Peter Drucker proponuje rozumieć efektywność, jako wypadkową skuteczności i sprawności. Działać efektywnie to zarazem: sprawnie (tj. robić rzeczy we właściwy sposób) i skutecznie (tj. robić rzeczy właściwe – formułować właściwe cele).

 

Miarą efektywności organizacji i jej powodzenia jest przede wszystkim zdolność do przetrwania na rynku i przystosowania się do zachodzących zmian.

 

„Człowiek jest zmian w organizacji, a jego gotowość na zmianę, umiejętności, postawy i motywacje wpływają nie tylko na przebieg danego procesu zmiany, ale oddziałują również na umiejętności organizacji w zakresie rozpoznawania i inicjowania zmian (…)”.

 

„Rozwój organizacji, nierozłącznie związany ze zmianami, a także umiejętnością przetrwania i radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych, w dużym stopniu zależy od ponadprzeciętnych umiejętności pracowników oraz ich pozytywnych zachowań w organizacji”.

 

Te i inne cytaty, jak i wiele ciekawych informacji na temat efektywności w pracy oraz zadowolenia z rezultatów znajdziecie Państwo w niniejszym opracowaniu: pobierz.

 

Temat opracowała:

Sylwia Filas

CDR O/Kraków

Szukaj

Zaloguj się

Newsletter

ile jest 2+2-3?
Imię:
Email:

Centrum Doradztwa

Rolniczego w Brwinowie

Oddział w Krakowie

  http://produktyregionalne.edu.pl