LEADERATORIUM

PORTAL INFORMACYJNY DLA LOKALNYCH SPOŁECZNOŚCI

Get Adobe Flash player

SERCEM TKANE w LGD ”Gorce-Pieniny”

Miło nam poinformować ze Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał nam dotacje w wysokości 20 tys.zł ramach programu Dziedzictwo kulturowe - Kultura ludowa i tradycyjna- zadanie MISTRZ TRADYCJI.

Dotacja zostanie wykorzystana na realizację projektu pn: „Sercem tkane”, który zakłada przeprowadzenie zajęć z zapomnianego już rękodzieła ludowego z zakresu tkania ręcznego na krosnach. Zajęcia przeprowadzone będą na zasadzie Mistrz i Uczeń w Regionalnej Izbie w Sromowcach Wyżnych.

 

Pilotażowe zadanie  pn. „mistrz tradycji” związane jest w sposób bezpośredni z międzypokoleniowym przekazem unikatowej wiedzy i umiejętności kulturowych w  dziedzinach objętych ochroną w ramach Konwencji UNESCO z 2003 roku.

 

Nasz projekt wpisuje się w dziedzinę objętą ochroną, uzyskał wysoką ocenę i będzie realizowany do końca 2016r. Zamierzeniem projektu jest zachowanie ciągłości tradycji rękodzielniczej tkania na krosnach oraz ożywienie, popularyzacja i pobudzenie zainteresowania wśród młodego pokolenia starym rzemiosłem.

 

Projekt dofinansowany z Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2016-Dziedzictwo kulturowe –priorytet 3–Kultura ludowa i tradycyjna

 

 

 

Krystyna Kubik

Zarząd LGD”Gorce-Pieniny”

Szukaj

Zaloguj się

Newsletter

ile jest 2+2-3?
Imię:
Email:

Centrum Doradztwa

Rolniczego w Brwinowie

Oddział w Krakowie

  http://produktyregionalne.edu.pl