LEADERATORIUM

PORTAL INFORMACYJNY DLA LOKALNYCH SPOŁECZNOŚCI

Get Adobe Flash player

RĘKO-CZYNY w Pieninach

Podobnie jak w 2016r. Stowarzyszenie LGD „ Gorce-Pieniny” pozyskało bezzwrotną dotację od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

W marcu 2017 r.decyzją Pana Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego została przyznana nam dotacja w wysokości 20 000,00 zł na realizację zadania pn: "Ręko-czyny w Pieninach”. W ramach otrzymanych środków kultywujemy zajęcia warsztatowe tkania na krosnach, które odbywają się w regionalnej izbie w Sromowcach Wyżnych. Prowadzi je tak jak w roku ubiegłym Pani Stanisława Krupa. Umiejętności zdobyte przez uczniów w 2016 r.byly za małe, aby samodzielnie mogły pracować przy krośnie, dlatego też zdecydowano kontynuować zajęcia w 2017 roku. Celem zajęć jest rozwijanie zainteresowania dawnym rzemiosłem oraz poznanie różnych technik tkania na krosnach tradycyjnych. Tym razem przez Mistrza i uczennice zostanie utkany m. innymi baner stowarzyszenia oraz wełniany kilim z motywem Pienin.

 

Projekt dofinansowany z Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2017-Dziedzictwo kulturowe –priorytet 3–Kultura ludowa i tradycyjna.

 

Koordynator projektu

Krystyna Kubik

Zarząd LGD”Gorce-Pieniny”

Szukaj

Zaloguj się

Newsletter

ile jest 2+2-3?
Imię:
Email:

Centrum Doradztwa

Rolniczego w Brwinowie

Oddział w Krakowie

  http://produktyregionalne.edu.pl