LEADERATORIUM

PORTAL INFORMACYJNY DLA LOKALNYCH SPOŁECZNOŚCI

Get Adobe Flash player

Delegacja z litewskiego Centrum Programu LEADER i Metodologii Szkolenia Rolniczego

W Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie w dniu 9 czerwca 2017 r. miało miejsce spotkanie z przedstawicielami Centrum Programu LEADER i Metodologii Szkolenia Rolniczego z Litwy. W wyjeździe studyjnym pt. „Dobre praktyki podejścia LEADER wdrażanego w Małopolsce“ udział wzięli specjaliści ds. rozwoju lokalnego z departamentu LEADER.


W trakcie spotkania uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z działalnością CDR oraz z kluczowymi działaniami Programu LEADER w Polsce i w regionie małopolskim.


Dużym zainteresowaniem cieszył się wykład na temat rolnictwa w Polsce wygłoszony przez pana Jarosława Bombę, Dyrektora CDR O/Kraków, w trakcie którego wywiązała się dyskusja dotycząca podobieństw i problemów różnych sektorów w branży rolniczej obu państw.


W drugiej części spotkania pracownicy Działu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Karolina Boba i Konrad Stępnik zaprezentowali zagadnienia związane z wdrażaniem podejścia LEADER w Polsce, ze szczególnym uwzględnianiem specyfiki regionu Małopolski. Podkreślony został duży potencjał współpracy pomiędzy polskimi i litewskimi lokalnymi grupami działania, głównie w zakresie turystyki jak i promocji produktów lokalnych.Następnie delegacja litewska udała się na spotkanie z LGD Powiatu Wielickiego. Za część turystyczną odpowiedzialny był jako przewodnik Piotr Kiszka, który wspomógł LGD w zorganizowaniu pobytu gości w Wieliczce. Mieli oni możliwość zwiedzić główne atrakcje miasta, także te, które powstały przy pomocy Funduszy Unijnych. Następnie wizytujący mieli okazję poprzez prezentację multimedialną zapoznać się z projektami zrealizowanymi na obszarze trzech gmin objętych Lokalną Strategią Rozwoju w okresie programowania na lata 2007-2013. Po prezentacji nadszedł czas na dyskusję i wymianę doświadczeń na temat funkcjonowania LGD na Litwie i w Polsce.

Szukaj

Zaloguj się

Newsletter

ile jest 2+2-3?
Imię:
Email:

Centrum Doradztwa

Rolniczego w Brwinowie

Oddział w Krakowie

  http://produktyregionalne.edu.pl