LEADERATORIUM

PORTAL INFORMACYJNY DLA LOKALNYCH SPOŁECZNOŚCI

Get Adobe Flash player

LGD w odpowiedzi na pandemię COVID-19 – przedstawiamy kilka z pierwszych inicjatyw

Zapowiedzi

Lokalne grupy działania nie pozostają bierne w czasie stanu epidemicznego ogłoszonego w naszym kraju. Wielu naszych partnerów w odpowiedzi na trudną sytuację rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2  zaangażowało się w inicjatywy szycia oraz zakup i dystrybucję maseczek ochronnych.

 

Do akcji szycia maseczek ochronnych dla personelu medycznego, pacjentów oraz lokalnej społeczności dołączyły między innymi: Lokalna Grupa Działania "Zielone Bieszczady",  Lokalna Grupa Działania Wadoviana, Lokalna Grupa Działania Brama Mazurskiej Krainy, Lokalna Grupa Działania Kłodzka Wstęga Sudetów oraz Lokalna Grupa Działania „Ujście Baryczy”

 

W trosce o bezpieczeństwo lokalnej społeczności, a także personelu medycznego nasi partnerzy zaangażowali się również w zakup oraz dystrybucję maseczek ochronnych. I tak dzięki, Lokalnej Grupie Działania „Vistula-Terra Culmensis-Rozwój przez Tradycję”, Lokalnej Grupie Działania Ziemia Lubawska, Lokalnej Grupie Działania POJEZIERZE RAZEM oraz gminie Gorzkowice środki ochrony trafiły w ręce potrzebujących.

 

Może warto podjąć podobną inicjatywę w waszym regionie? Zebraliśmy linki z informacjami – mogą posłużyć jako inspiracja lub źródło wiedzy, jak to działanie wyglądało „od kuchni”.

 

Czytaj więcej: TUTAJ

 

 

 

 

Szukaj

Zaloguj się

Newsletter

ile jest 2+2-3?
Imię:
Email:

Centrum Doradztwa

Rolniczego w Brwinowie

Oddział w Krakowie

  http://produktyregionalne.edu.pl