LEADERATORIUM

PORTAL INFORMACYJNY DLA LOKALNYCH SPOŁECZNOŚCI

Get Adobe Flash player

Zapraszamy do lektury nowego wydania magazynu Rural Connections

ZapowiedziW dziale Aktualności można przeczytać o najnowszych wydarzeniach w polityce UE oraz o tym, jak Punkt Kontaktowy ENRD wspiera władze państw członkowskich, krajowe sieci obszarów wiejskich, lokalne grupy działania LEADER i szerokie grono interesariuszy w przejściu na nową Wspólną Politykę Rolną.

Można również znaleźć krótką informację o ostatnim przełomowym wydarzeniu, Tygodniu Wizji Obszarów Wiejskich (22-26 marca 2021 r.), który określany jest kamieniem milowym w rozwoju wspólnej długoterminowej wizji europejskich obszarów wiejskich.

 

Dział Zagadnienia i perspektywy obszarów wiejskich ilustruje różnorodność tematów związanych z rozwojem obszarów wiejskich. Artykuły, autorstwa interesariuszy i praktyków, zajmujących się rozwojem obszarów wiejskich w całej Europie, dotyczą różnych dziedzin od rolnictwa społecznego, przez przykład LEADERa wzmacniającego niematerialne dziedzictwo kulturowe greckiej wyspy, aż po stan transformacji cyfrowej na obszarach wiejskich. Z kolei przedstawiciel ENRD, w artykule zatytułowanym Przyszłość sieciowania jest inna niż kiedyś, omawia jak krajowe sieci obszarów wiejskich dostosowały się do zmiany cyfrowej narzuconej przez pandemię COVID-19, wyciągając ważne wnioski dla przyszłości tworzenia sieci kontaktów wiejskich.

 

Czytaj więcej: Tutaj

 

 

Szukaj

Centrum Doradztwa

Rolniczego w Brwinowie

Oddział w Krakowie

  http://produktyregionalne.edu.pl