LEADERATORIUM

PORTAL INFORMACYJNY DLA LOKALNYCH SPOŁECZNOŚCI

Get Adobe Flash player

Aktualności

Europejski Kongres LEADER-a

Pod koniec zeszłego roku, w Parlamencie Europejskim odbył się Europejski Kongres LEADER. Wydarzenie z 18-19 grudnia zgromadziło 800 przedstawicieli z 36 państw członkowskich oraz krajów kandydujących, którzy spotkali się, aby omówić rolę obszarów wiejskich w europejskich programach politycznych.

Czytaj więcej...

Rola podejścia LEADER w kształtowaniu przyszłości wiejskiej Europy

Dokument "Studium wsparcia oceny kosztów i korzyści realizacji programu LEADER" rzuca światło na efektywność i wpływ strategii rozwoju obszarów wiejskich Unii Europejskiej. Zawierając analizę i zestaw zaleceń, studium stanowi kluczowy przewodnik dla przyszłego kształtowania polityk rozwoju wiejskiego. W artykule przedstawiamy wnioski i rekomendacje, które mogą zasadniczo wpłynąć na efektywność, innowacyjność i zrównoważony rozwój lokalnych społeczności w ramach programu LEADER.

Czytaj więcej...

Europejski Kongres LEADER 2023

ELARD to międzynarodowe stowarzyszenie non-profit założone dla poprawy jakości życia na obszarach wiejskich i utrzymania ich populacji poprzez zrównoważony i zintegrowany rozwój lokalny. 18 i 19 grudnia, organizuje kolejne wydarzenie LEADER, które pozwoli wszystkim spotkać się i zabrać głos w naszej europejskiej stolicy.

Czytaj więcej...

Unia dla wsi — kolejne kroki

W ramach kolejnego kroku w kierunku kształtowania przyszłości obszarów wiejskich, 27 państw członkowskich UE formalnie zatwierdziło "Wnioski w sprawie długoterminowej wizji dla obszarów wiejskich UE".

Czytaj więcej...

LEADER – Perspektywy na Przyszłość

Kluczowe osoby związane z rozwojem obszarów wiejskich w Polsce zgromadziły się na konferencji "LEADER – Perspektywy na Przyszłość". Trzydniowe spotkanie zorganizowane przez Polską Sieć LGD służyło podsumowaniu dotychczasowych działań i wytyczeniu kierunków na przyszłość. Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje na temat prezentacji, dyskusji i planów omówionych podczas tego wydarzenia.

Czytaj więcej...

Nowa perspektywa programu LEADER

W ramach nowej Wspólnej Polityki Rolnej, w skali całej Unii Europejskiej planowane jest utworzenie ponad 2600 Lokalnych Grup Działania, które będą wdrażać podejście LEADER za pomocą lokalnych strategii rozwoju, ukierunkowujących  finansowanie LGD na oddolne procesy rozwoju obejmujące między innymi innowacje, tworzenie sieci kontaktów i współpracę na szczeblu regionalnym, krajowym i unijnym.

Czytaj więcej...

Dbasz o środowisko? Zgłoś się do konkursu Lokalne Ekopraktyki

Organizacje działające w gminach wiejskich i miejsko-wiejskich, zachęcamy do udziału w konkursie „Lokalne Ekopraktyki”, organizowanym przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska.  Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie najciekawszych inicjatyw ekologicznych (zrealizowanych na przestrzeni przynajmniej ostatniego roku, licząc od daty ogłoszenia konkursu), przez organizacje lokalne.

Czytaj więcej...

Szukaj

Centrum Doradztwa

Rolniczego w Brwinowie

Oddział w Krakowie

  http://produktyregionalne.edu.pl