LEADERATORIUM

PORTAL INFORMACYJNY DLA LOKALNYCH SPOŁECZNOŚCI

Get Adobe Flash player

Aktualności

LEADER – Perspektywy na Przyszłość

Kluczowe osoby związane z rozwojem obszarów wiejskich w Polsce zgromadziły się na konferencji "LEADER – Perspektywy na Przyszłość". Trzydniowe spotkanie zorganizowane przez Polską Sieć LGD służyło podsumowaniu dotychczasowych działań i wytyczeniu kierunków na przyszłość. Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje na temat prezentacji, dyskusji i planów omówionych podczas tego wydarzenia.

Czytaj więcej...

Nowa perspektywa programu LEADER

W ramach nowej Wspólnej Polityki Rolnej, w skali całej Unii Europejskiej planowane jest utworzenie ponad 2600 Lokalnych Grup Działania, które będą wdrażać podejście LEADER za pomocą lokalnych strategii rozwoju, ukierunkowujących  finansowanie LGD na oddolne procesy rozwoju obejmujące między innymi innowacje, tworzenie sieci kontaktów i współpracę na szczeblu regionalnym, krajowym i unijnym.

Czytaj więcej...

Dbasz o środowisko? Zgłoś się do konkursu Lokalne Ekopraktyki

Organizacje działające w gminach wiejskich i miejsko-wiejskich, zachęcamy do udziału w konkursie „Lokalne Ekopraktyki”, organizowanym przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska.  Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie najciekawszych inicjatyw ekologicznych (zrealizowanych na przestrzeni przynajmniej ostatniego roku, licząc od daty ogłoszenia konkursu), przez organizacje lokalne.

Czytaj więcej...

Zapraszamy do konkursu „Przyjazna wieś” — zgłoś swój projekt i wygraj 10 000 zł!

Zrealizowałeś/-aś ciekawy projekt na rzecz rozwoju obszarów wiejskich? Jeżeli tak, mamy doskonałą wiadomość! Zapraszamy do udziału w konkursie "Przyjazna wieś", gdzie Twoja inicjatywa ma szansę zdobyć uznanie, stać się źródłem inspiracji dla innych, a także przynieść Ci atrakcyjne nagrody o wartości nawet do 10 000 zł! Niezależnie od tego, czy jesteś rolnikiem, przedsiębiorcą, członkiem lokalnej organizacji, czy samorządu — to jest konkurs dla Ciebie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o zasadach zgłaszania projektów.

Czytaj więcej...

Jak LEADER wspiera rolnictwo i innowacje? Odkryj na międzynarodowych warsztatach!

16 maja 2023 roku o godzinie 9:30 czasu środkowoeuropejskiego (CET), Krajowe Sieci Wiejskie Estonii, Finlandii, Łotwy, Polski i Szwecji organizują warsztaty zatytułowane "Sieć innowacji: W jaki sposób program LEADER wspiera rolnictwo i innowacje!?". To wydarzenie stanowi okazję do spotkania innych osób działających na tym polu, wymiany wiedzy oraz możliwości nawiązania nowych partnerstw. W trakcie warsztatów zostaną przedstawione cztery inspirujące przykłady innowacyjnych rozwiązań. 

Czytaj więcej...

Szukaj

Centrum Doradztwa

Rolniczego w Brwinowie

Oddział w Krakowie

  http://produktyregionalne.edu.pl